POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Një limuzinë 300 milionë dollarë si e Putin po “çmend” oligarkët rusë, njihuni me “bishën” e quajtur Aurus

Limuzina Aurus e Vladimir Putin në panair

Një kompani ruse e prodhimit të makinave, ka prezantuar në Ekspozitën e makinave në Moskë, një version luksoz të limuzinës 300 milionë dollarëshe të presidentit Vladimir Putin.

Mjeti quhet Aurus dhe ka tërhequr vëmendjen e menjëhershme të oligarkëve rusë, të cilët deri më tani kanë blerë Rolls Royce.

Aurus është antiplumb dhe nuk dëmtohet nga eksplozivët, ndërkohë që mësohet se është krijuar sipas kërkesave të presidentit rus, Vladimir Putin.

Për më shumë ndiqni fotogalerinë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Lissius: 31/08/2018 21:08

    Kjo makin Ben 300 milion rubla por jo EUR apo Dollar

    Përgjigju