Një muaj nga Euro 2024, fanella e Kombëtares dhe lista e Sylvinhos mbajnë në ankth tifozët

Një muaj nga Euro 2024, fanella e Kombëtares dhe lista e Sylvinhos mbajnë në ankth tifozët

Europiani dhe Sylvinho

Data shënon 14 maj dhe pas një muaji në Gjermani do fillojë Europiani 2024, me Shqipërinë që është pjesë e Grupit B, së bashku me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

UEFA ka kujtuar se për një muaj nisin "ethet" e trofeut më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër. Tanimë e gjithë vëmendja është te Kombëtarja kuqezi dhe trajneri Sylvinho.

Brenda muajit pritet që FSHF të prezantojë edhe fanellat me të cilat kuqezinjtë do përfaqësohen në Gjermani, ndërsa vëmendja më e madhe është te grupi i lojtarëve që Sylvinho do ketë me vete në Euro 2024, me UEFA-n që i lejoi trajnerët të kenë 26 lojtarë me vete.

Më 3 dhe 7 qershor Shqipëria luan dy testet gjenerale miqësore kundër Lihtenshtajnit dhe Azerbajxhanit në Hungari, para nisjen për në Dortmund, bazën ku do qëndrojë për aventurën evropiane.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nis rishikimi i ligjit ‘Për Rininë’, Bora Muzhaqi: Koha për të reflektuar mbi zhvillimet dhe kërkesat e të rinjve

Nis rishikimi i ligjit ‘Për Rininë’, Bora Muzhaqi: Koha për të reflektuar mbi zhvillimet dhe kërkesat e të rinjve