POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Njeriu me rrotë’! Njihuni me ish-shoferin që qarkullon me një mjet të pazakontë nëpër rrugët e Tiranës

Albano Hasimi

Shumë në kryeqytet e njohin atë si “Njeriu me rrotë”, e shumë të tjerë çuditen kur e shohin teksa lëviz me këtë mjet të pazakontë nëpër rrugët e Tiranës.

Por për Albano Hasimin, kjo mënyrë qarkullimi jo vetëm e mban në formë, por është edhe emocionuese.

Dikur shofer taksie në Londër, Albano ëndërronte biçikletën por zbuloi një mjet që e konsideron edhe më të sigurt. Për të “Rrota” është mjeti i së ardhmes.

Albano Hasimi

d.ba.
Komento

Komente

  • Maks: 11/10/2018 08:51

    Ketej nga rri un ky mjet levizes esht neper supermarkete te medhenj ku levizin policat privat dhe manaxheret e supermarketit dhe rinia neper pista te vecanta asnjeher neper rruge ku levizin makinat

    Përgjigju