Njoftim i rëndësishëm për ata që i skadon kolaudimi i makinës gjatë periudhës së ‘karantinës’

TIRANË- Afatet e skadencace të taksave apo lejeve të qarkullimit do të pezullohen deri në hapjen e sporteleve. Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor Blendi Goxhja shpjegoi se kjo vjen në kuadër të masave të marra nga qeveria për përhapjen e koronavirusit në vendin tonë.

“Çdo afat skadence i taksave apo rinovimet e lejeve të drejtimit do të pezullohet dhe do llogaritet nga momenti i hapjes së sporteleve. Çdo afat e çdo skadencë, mbi taksat e qarkullimit të mjeteve rrugore dhe çdo dokumenti tjetër të lëshuar nga DPSHTRR, që nuk mundësohet dot si rinovim ose lëshim vetëm online dhe që konsiderohen prekluzive, do të pezullohen këto afate dhe kur të hapen sportelet do nisë llogaritja e ditëve të mbetura nga dita që u ndërpre zyrtarisht shërbimi. Pra askush të mos ketë stres, as shqetësim për kamata a gjoba! Edhe për kolaudimin, ditët kur shërbimi është i mbyllur, edhe për ata, nuk do quhen vonesë e qytetarit ose pengesë për ta!” – tha Blendi Gonxhja.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur