Njohja e pensioneve mes Shqipërisë dhe Kanadasë, Rama: Superlajm

Njohja e pensioneve mes Shqipërisë dhe Kanadasë, Rama: Superlajm

“Super lajm”, kështu e ka cilësuar kryeministri Edi Rama marrëveshjen për njohjen reciproke të pensioneve me Kanadanë.

Ai theksoi se kjo marrëveshje mes dy vendeve, do të hyjë në fuqi më 1 gusht.

“Super lajm! Kanadaja përfundoi procedurat e brendshme për hyrjen në fuqi të Marrëveshjes për njohjen reciproke të Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë

Kjo marrëveshje, e cila hyn në fuqi në 1 gusht 2022, u jep të drejtë qytetarëve të gëzojnë të gjitha përfitimet e kontributeve të tyre për pensionet”, shkruana kryeministri. 


Lajmi kryesor:

Njihen pensionet mes Shqipërisë dhe Kanadasë, në fuqi nga 1 gushti! Rama: Super lajm


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Pesë skuadra të kualifikuara për në 1/8 e Botërorit, Senegali i bashkohet gjigantëve të futbollit

KATAR 2022/ Pesë skuadra të kualifikuara për në 1/8 e Botërorit, Senegali i bashkohet gjigantëve të futbollit