Nora Malaj: Ilir Meta foli si burrë shteti! Faleminderit, jam krenare për ty

Nora Malaj

TIRANE- Ish-deputetja e LSI Nora Malaj ka reaguar pas konferencës së jashtëzakonshme të presidentit Ilir Meta. Ajo e ka cilësuar Metën një burrë shteti, duke e falënderuar teksa shprehet se ndihet krenare për Presidentin e Republikës.

Ashtu si Meta edhe Malaj deklaron se Kushtetuta e vendit u zhbë brenda ndarës nga marrëveshjet politike të '98-ës, ndërsa i bashkangjit deklaratës së saj pjesë nga fjala e Metës.

Postimi i plote e Nora Malajt

Burri i shtetit foli!

“Vetëm ata që kanë guximin për të shkruar fjalën "Fund" mund të gjejnë forcën për të shkruar fjalën "Fillim" , - thotë një shprehje e vjetër. 

Tashmë burri i shtetit foli.  

E para është Kushtetuta dhe Shteti sovranë! Faleminderit dhe krenari për Presidentin e Republikës së vendit tim!

Populli ka kohë që ka folur ! Me sondazhe dhe bojkot kanë treguar se  86 për qind  janë kundra kapjes së drejtësisë nga politika!

Departamenti i ShBA foli , qartë dhe prerë, askush nuk është mbi ligjin!

“Kushtetuta është ligji suprem, është trupi që mishëron parimet themelore sipas të cilave qeveriset një vend.

E projektuar për të hedhur themelet e një shteti që garanton liritë dhe të drejtat themelore të individit, të ndarjes dhe jo uzurpimit të pushteteve, të ruajtjes së sovranitetit dhe ndërtimit të të ardhmes europiane dhe euroatlantike të vendit, Kushtetuta e ’98-ës mundësoi rivendosjen e paqes sociale dhe rotacionin normal politik në vend.

Kjo kushtetutë që ende gëzon respektin dhe nderimin më të madh të të gjithë qytetarëve shqiptarë, fatkeqësisht u zhbë brenda natës nga marrëveshja politike e vitit 2008.

Sot jemi  në kushtet ku qeveria nuk është llogaridhënëse ndaj askujt;

Ku pushteti ekzekutiv është unifikuar me atë legjislativ;

Ku nga Kuvendi i Shqipërisë janë dorëhequr 182 deputetë dhe kandidatë për deputetë të opozitës;

Ku numrin kushtetues prej 140 deputetësh të Kuvendit nuk e plotëson dot më;

Ku janë kapur të gjitha bashkitë e vendit, në një proces antiligjor me votime një-partiake, duke dhunuar edhe parimin kushtetues të autonomisë vendore.

Ku vendi është lënë qëllimisht për dy vite rradhazi pa Gjykatë Kushtetuese dhe ku po bëhet çmos për bllokimin e mëtejshëm të krijimit të saj siç e parashikon kushtetuta;

Ku vendi dhe qytetarët janë lënë pa Gjykatë të Lartë, si pasojë e së cilës janë mbivendosur mbi 32.000 çështje gjyqësore, që do të kërkonin të paktën 20 vite për t’i trajtuar;

- pra me këto afate një pensionist mund të mos arrijë ta gëzojë asnjëherë pensionin që i takon.

Ku Prokurori i Përgjithshëm i Përkohshëm u zgjodh në mënyrë antikushtetuese, për të korrur rezultatet mahnitëse që nuk i mbron dot as vetë;

Ku dhunohen të drejtat e qytetarëve në mënyrë arbitrare, duke u rrëmbyer pronën, shtëpitë, bizneset, etj;

Ku kanë kaluar rreth 20 ligje antikushtetuese dhe që cënojnë hapur interesin publik;

Ku qeveria për të pasuruar një kastë që i shërben asaj verbërisht, ka krijuar një borxh që qytetarët shqiptarë do të duhet ta shlyejnë në 20 vitet e ardhshme;

Ku fjala e lirë është zëvendësuar nga çensura dhe autoçensura në shërbim të propagandës;

Ku Shqipëria zhytet poshtë e më poshtë në të gjithë treguesit politikë, ekonomikë, sundimit të ligjit dhe respektimit të të drejtave themelore;

Ku vendi po shpopullohet pa ndalim;

Ku si rezultat i sukseseve imagjinare në Shqipëri nuk ka më asnjë investim serioz as nga ShBA, as nga Gjermania, as nga Franca, as nga Italia, e as nga Britania;

Ndaj është koha për t’i thënë NDAL këtij degradimi të shtetit!

Shqipëria nuk mund të drejtohet me Rezolutë por me Kushtetutë.

Kushtetuta e Republikës është Vija e Kuqe dhe e pakalueshme nga armiqtë e saj dhe të Republikës!”

Presidenti Ilir Meta

Krenar për  Presidentin e Republikës Ilir Meta, për presidentin e vendit tim!

 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Lemi: 23/11/2019 12:23

  PUSHONI O LLAPAQENE LIKJA ESHTE VERTETE BURRE SHTETI

  Përgjigju
 • Likja: 23/11/2019 11:47

  Tani e dhjeve fare mora mu

  Përgjigju
 • Nora bastardja: 23/11/2019 08:57

  Shikoni se çfar fundërrine është kjo palaço nora është krenare për një monstër si ilir meta. Një hajdut që u pa nga i gjith populli Shqiptar me zë e me figur. E kjo prosituta me emrin nora malaj është krenare. Shikoni se në çfar derexheje është ndërgjegjja e ksaj femre pise. Lexuesi të më fali për fjalorin e emrin e fundërrinës ilir e të ksaj e kam shkruajtur me të vogël në kundërshtim me drejtëshkrimin nga urrejtja për kta njerëz që po e shkatrojn Shqiprin. Falemnderit për mirkuptimin.

  Përgjigju
  • Emri: 23/11/2019 11:00

   Saktë, shkurt, drejt, dhe pa gabime.

 • ah liri liri: 23/11/2019 07:59

  keshtu te hidheshe qe ne 90 kur sale privatizoi pronen shteterote me letra me vlere.. ik o liro se po behesh kamikaz i uqerve me te medhenj se ty...

  Përgjigju
 • Mondi: 23/11/2019 06:30

  Nora pa inteligjence me mire te pjerdhesh se sa te flasesh

  Përgjigju
 • xXx: 23/11/2019 02:56

  Hapu dhe` qe te futet Nora...

  Përgjigju
 • edi: 23/11/2019 01:46

  Besoj se edhe burri yt eshte si Meta .Po nese jane njelloj ka nje mangesi META ESHTE TRELLUR DHE E KAP ZEKTHI SI GOMORI Ndaj Monika shkon ne Jale dhe gjen cuna te Rinj ME NGJALE

  Përgjigju
 • lali: 22/11/2019 23:29

  Po te ishte tamam burr zotni do kishte vra veten, se asht burr, e burri nuk e han ate qe thot, si me hanger nji salcice

  Përgjigju
 • Hinglazeri: 22/11/2019 23:07

  Kjo bie era perc ledh eli dhe me q... i e ka emrin LSI

  Përgjigju
 • O moj nora byth derrja: 22/11/2019 23:05

  Nora malaj hajdute me çizme e kjo fundërrin që lëpin sumën e likes është krenare që likja me bllok në dor ka bër kërdin e me një fjal kjo është krenare për një hajdut. Pun kurvash . Nora prosotuta.

  Përgjigju
 • Po ku ishe: 22/11/2019 23:03

  Futur moj bachelle na plasi malli per ty

  Përgjigju
 • Sisi: 22/11/2019 22:11

  Tera pushtetet I ka kape Rama, ke te drejte zonje, po ju ku ishit? Hapeni krahun se nuk dini te beni opozite. Njerezit nuk ngrihen Jo se duan Ramen, por se nuk besojne te ju, aq me pak te LSI. Sa here te degjoja ty ne TV per 6 vjet, I perfeksionoja femijes tim kohen e ardhme "do te" bejme kete e ate.

  Përgjigju
 • Para Laci: 22/11/2019 22:07

  Jam dakort paska fol si burre Shteti, nuk kuptua gje se cfar tha kete na thuaj ti Nora, po' te ishte burre Shteti ai do nxirrte dekret per shperndarjen e parlamentit,ose te jepte dorheqjen dhe ta shikoshim njeher sa trim esht

  Përgjigju
 • berti: 22/11/2019 22:01

  a tu lumtë gopi

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'