Norvegji, vjedh një ambulancë dhe shkon me shpejtësi drejt këmbësorëve, disa të plagosur, hetohet për terrorizëm (VIDEO)

Norvegji, vjedh një ambulancë dhe shkon me shpejtësi drejt këmbësorëve, disa të plagosur, hetohet për terrorizëm (VIDEO)

Në Oslo, një burrë vodhi një ambulancë dhe u fut me shpejtësi drejt turmës duke plagosur disa njerëz.

Policia norvegjeze hapi zjarr, duke goditur gomat e automjetit dhe duke arritur të bllokojë personin që vodhi ambulancën.

Policia konfirmoi se ata po kërkojnë një person të dytë të përfshirë në sulm, duke deklaruar se ajo është një grua.

Personat e goditur nga ambulanca janë një çift të moshuarish dhe një grua që po shëtiste me karrocë dy fëmijë binjak.

Policia vendosi shumë agjentë të armatosur dhe një helikopter në zonë, një lagje e banuar në pjesën veriore të kryeqytetit Norvegjez, ku ndodhi sulmi, në kërkim të gruas bashkëpunëtore. Në Twitter, policia shpjegoi se është "shumë herët" për të folur për terrorizëm.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim

Rama ndan medaljet për vajzat e shkollës 9 vjeçare që fituan kampionatin e basketbollit: Sot Kamza i tha Tiranës një mësim