Nostalgjikët e komunizmit vendosin lule te Varrezat e Dëshmorëve, përshëndesin me grusht: Lavdi Enver Hoxhës

Përveç krerëve të shtetit, 76 vjetori i Çlirimit është përkujtuar dhe nga nostalgjikët e sistemit komunist në Shqipëri. Në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, nuk kanë munguar dashamirësit e Enver Hoxhës dhe Partisë Komuniste, të cilët kanë vendosur lule dhe kanë bërë homazhet e tyre në varrezat e Dëshmorëve.

Me foto të diktatorit Hoxha e pankarta në duar ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”, ata nderuan me grusht dhe vendosën kurora me lule te Varrezat e Dëshmorëve.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të ketë shitblerje të votës edhe më 25 prill?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja dhe masakrimi i çiftit Pasho në Itali, pas Elona Kaleshit edhe 2 të tjerë nën hetim pas daljes së analizave të ADN-së