Nuk besonte te COVID, Kryemadhi: Kam qenë e infektuar! Metën e kam puthur në buzë por nuk e zuri

Monika Kryemadhi

Pavarësisht se nuk besonte në ekzistencën e koronavirusit, Monika Kryemadhi e ka kaluar këtë virus pa simptoma.

Këtë e konfirmoi vetë kryetarja e LSI-së gjatë një interviste në "Open" mbrëmjen e sotme (24 nëntor) teksa u shpreh se nuk ka pasur asnjë simptomë.

Ajo deklaroi se e kanë njoftuar mjekët italianë përpara se Kryemadhi t'i nënshtrohej një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Sipas saj, analizat serologjike nxorën praninë e antitrupave tek ajo. Ndërkohë ajo shprehet për bashkëshortin e saj, Presidentin Ilir Meta se nuk është prekur ende nga koronavirusi pavarësisht se ajo e ka puthur në buzë.

“Po zbuloj diçka për herë të parë. Unë e kam kaluar covid pa asnjë lloj simptome. Pa temperaturë, dhimbje të tjera me radhë. Vetëm ditën që unë hyra në spital për tu operuar nga bajamet, mjekët italianë më kanë thënë që ju keni kaluar COVID. Kanë bërë testin serologjik. Nuk më ka prekur as mushkëritë dhe asgjë tjetër. Nuk e kam kuptuar as vetë. E vetmja unë në familjen time. Unë nuk jam puthur me asnjë në buzë, përveç Ilir Metës. Mesa duket e kam puthur dhe Ilir Metën por nuk e ka zënë COVID. Nuk e ka kaluar çuditërisht" - tha Kryemadhi.

Kryetarja e LSI-së është një ndër ato figurat politike që e ka shprehur hapur mosbesimin në ekzistencën e koronavirusit. Këtë e ka dëshmuar shumë herë ku është shfaqur në grumbullime të ndryshme, angazhime politike apo me të rinj duke mos vendosur maskën apo duke mos respektuar distancimin social. Për më tepër, Kryemadhi shprehet se kush beson në Zot, është i mbrojtur dhe do të jetojë i lumtur pa COVID.

Por pavarësisht kësaj, autoritetet shqiptare nuk janë kursyer ndaj Kryemadhit teksa e kanë gjobitur 3 herë për thyerjen e masave antiCOVID të vendosura nga qeveria shqiptare. Rasti më i fundit është ajo në festën e ditëlindjes të aktorit Bes Kallaku ku Kryemadhi së bashku me Presidentin Ilir Meta u gjobitën në masën 10 mijë lekë.

Ndërkohë dy herë më parë, Kryemadhi është gjobitur gjatë takimeve të saj me qytetarët për mosmbajtjen e maskës por sërish vijon që të mos e respektojë këtë masë të marrë. Në anën tjetër edhe bashkëshorti i saj Presidenti Ilir Meta dukej se nuk i druhej infektimit me koronavirus pasi në të gjithë angazhimet e tij politike nuk e mbante maskën.

Por së fundmi, ai ka kthyer mendim, duke e vendosur atë në disa raste, ndërsa në raste të tjera e neglizhon këtë masë. Edhe pse Meta nuk i respekton shpeshherë masat antiCOVID, ai vijon tu bëjë thirrje qytetarëve që të mbrojnë veten e tyre nga infektimi duke iu referuar dhe rritjes të të infektuarve në vendin tonë.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento

Komente

 • robi: 25/11/2020 15:28

  Oh kesaj Nafije dybekut i ka ikur petlla. Flet cdo dite mrroklla. Eshte bere si Nurija Lymit qe shet pampersa tek tregu. Grua e neveritshme

  Përgjigju
 • Shaban: 25/11/2020 12:27

  Na ka rene niveli jeteses me qeverine Rama, i heqim bajamet ne ital, kur ishte iliri ne qeveri i hiqnim ne amerike. A ju vrafte zoti.

  Përgjigju
 • Arbëri: 25/11/2020 09:27

  Kjo dhia deshi të thotë se iku në Itali për bajamat, se në Shqipëri ”nuk kemi shëndetsi dhe mjek ”

  Përgjigju
 • Sifi: 25/11/2020 09:01

  O ju zant kerostlla ju .Ti boje thirrje per mos venie nasje nga populli dhe vet paska kalu covid .Do mbaheni nend per te jeq nga shqiptaret per cfare keni bere .Jazek

  Përgjigju
  • tosi: 25/11/2020 17:40

   O moj Nafije fallxhorja horoskopike leshelike babaxhike te rente panuklla jarebi tek kryqet e thyera dhe vrimat e hundes se kalit inshalla . Po si se mbylle ate hale o tu mbyllte e mendjes moj gruaja me gojepiset e planetit.

 • Bada B: 25/11/2020 08:34

  Zonja dhe Zotrinj Shqiptar informohuni per konviktin 91,ne internet ne shtetet e huaja ka informacione sa te doni qe tregojn qe as nuk ka pas edhe as nuk ka,kjo shoqja qe thot qe e ka pas rren sepse ja do puna,jan aktor te persosur qe para nesh bejne si kundershtar,kurse pas nesh mblidhen per dreka dhe darka (edhe per ndonje viz cocaine) ,informohuni,shendet

  Përgjigju
 • Koli: 25/11/2020 08:26

  Ju lutem gazetave dhe tv serioze te Mos na veshtirosin diten me keto mostra qe per fatin e keq te Shqiperise mbine dhe lulezuan si bime parazite. Turp per shqiptaret qe ju japin vegjetim kesaj klase politikqenerish.

  Përgjigju
 • toni: 25/11/2020 07:04

  ka pas kovid 19 dhe u thoshte njerezve mos vini maska dhe madje dilte ne turma me njerez me plot djeni qe ka qen e infektume ku esht spaku prokuroria policia drejtsia kjo duhet denohet per tentative vrasje masive po te kishte ndodhur te nje fukara i shkret do ishe kalb ne burg me shum durim po presim cfar do bej organet e drejtesis nese nuk veproj jan me muta se politikanet

  Përgjigju
 • Sadushe: 25/11/2020 06:45

  Po cfar injorante esht kjo ....kot cfar te komentosh per kete....do cuar te psikiatri se sesht hic ne regull nga komiteti

  Përgjigju
 • dulja: 25/11/2020 05:11

  nuke na interesoni fare ju te dy e humbet respektin ne popull megjithe ato qe beni ,mbasaj i thone nje flale e urrte popullore nuke bie rrufeja ne Halet

  Përgjigju
 • Puthja: 25/11/2020 02:00

  Vetem per gallte duhet me thirr neper emisione si Nard Ndoken.AJo e don gjith popullin te infektuar.Mje shqiperia me ju

  Përgjigju
 • Covid: 25/11/2020 01:55

  Grua ma idjote , ma injorante nuk kemi pa,kushedi sa ka puthur ne buze ajo e i ka infektua si ilirin .ska begenis me puth.O zot cfar mban kjo toke.

  Përgjigju
 • spak: 25/11/2020 00:25

  vetem burgu ju ben mire te dyve. phyy race muti hajdute me cizme

  Përgjigju
 • Nje koke pa lare: 24/11/2020 23:25

  Nuk ju ka gjetur gje, sepse jeni rrace muti. Prandaj thone qe "nuk bie rrufeja ne hale!"

  Përgjigju
 • Pupu: 24/11/2020 23:18

  Cfar baxhelle grua?

  Përgjigju
 • Toni: 24/11/2020 22:41

  Te hengert mortja ke pas kovid dhe pa asnje kujdes je takuar me njerez te ndryshem duke dale ne tv dhe duke thene qe nuk eksiston. Kushedi sa njerez ke marr ne qafe

  Përgjigju
  • Ehuuu: 25/11/2020 09:24

   Po ata qe i vin mbrapa ka marr me qaf. Ne kurr nuk do mesojme qe politikaneve nuk i rr...et fare per popullin. Prap i gajvariteme baxhellave si monika. Ti vinte keq per popullin kesaj nuk jetonte ne luks qe dhe mbreterit do e kishin zili

  • Emigrati: 25/11/2020 05:45

   Hahaha te gjitha kafshet jan trasportus virusesh kjo esht kafsh e veqant

 • Ana: 24/11/2020 22:34

  Ska mundesi te te kesh Kaluar covid ti , ti ben propagande qe ska covid ,ku te zuri.

  Përgjigju
 • vlora: 24/11/2020 22:33

  Ne kohe te qoftelargut ,femijte e kryesoreve shkonin per kurim jashte .Sot ne demokraci kush ka ne xhep mund te operohet ku te kete qejf.Jam kurioz kjo zonje me roge shteti ,i shoqi me roge shteti,femijte me studime ne angli,jeta lux i nivelit te larte,ku i gjen leket qe dhe bajamet i operon te italiani.A ka mut shtet te bej nje ligj ku politikanet te kalojne ne veting.O zot cdo behet,nuk do dine ku te fshihenedhe prinderit e tyre jane koskunkeputur dhe nuk mund te thone qe kemi dhurata .Ketu pushtetaret jane te koruptuar po kjo familje eshte lubi

  Përgjigju
 • meri: 24/11/2020 22:26

  Kushedi sa do te ket infektuar,nbase dikush mund edhe te ket vdekur,kjo duhet ndeshkuar.

  Përgjigju
 • Titi: 24/11/2020 22:16

  Moni moni po mashtron,po ta kish zene covidi do kish hequr çizmen per ta goditur madje do hiqte edhe te brendeshmet.

  Përgjigju
  • Kacidhe: 24/11/2020 23:08

   Nuk ka cfar te heqe ajo rri pa breke?×

Lajmi i fundit

John

U rrahën me njëri-tjetrin, arrestohen babë e bir në Vlorë