'Pandemia s' ekziston', Kryemadhi për Report Tv: Unë nuk e njoh COVID-in, kush beson në Zot do jetojë i lumtur

Në malin e Tomorit për t'u lutur sot ishte edhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. E ndërsa hyri dhe doli nga teqeja pa maskë, Kryemadhi u shpreh për Report Tv se nuk e njeh sëmundjen e koronavirusit. "Unë nuk e njoh COVID, kush beson në Zot do të jetojë i lumtur pa COVID. Covid-i mundet me oksigjen dhe ku ka më shumë oksigjen se në Malin e Tomorrit! Zoti i bekoftë shqiptarët".

Drejtuesja e LSI-së shprehu edhe një dëshirë. "U uroj të gjithë besimtarëve bektashinj që ajo mbarësi që Abaz Aliu solli për Shqipërinë të rikthehet edhe njëherë për t'iu sjellë shqiptarëve më shumë begati, mundësi dhe më shumë punësim. Një jetë më të qetë dhe garanci për të fëmijët për të ruajtur familjen që është e shenjtë. Zoti i ruajtë shqiptarët" tha ajo.

Gjatë 5-ditëve të pelegrinazhit, nga 20-25 gusht në Teqenë e Kulmakut dhe pranë varrit të Abaz Aliut kryhen ritet fetare të festës, ku çdo pelegrin lutet për shëndet, mirësi e paqe në familjet e tyre. Të gjithë besimtarët dhe pelegrinët që i bashkohen kësaj feste të shenjtë, në shenjë mirësie bëjnë kurban një qengj për veten dhe familjen.

 Besimtarët ngrenë çadrat e tyre në këtë vend të shenjtë duke kryer jo vetëm kurbanin e festës,por duke ngjitur me këmbë edhe majën e Malit të Tomorit, i cili ndodhet 2417 metra mbi nivelin e detit. Ditët e pelegrinazhit në Malin e Tomorit përfundojnë në 25 Gusht.


/B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një vit pandemi/ A mendoni se qeveria e ka menaxhuar mirë situaten e COVID-19?

Komento

Komente

 • Edwin: 23/08/2020 03:19

  Po mona mos e rruaj mbaje me shkumë...të gënjen mëndja

  Përgjigju
 • Iris: 23/08/2020 01:40

  Zoti na ruajte nga besimtare te tille!

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 22/08/2020 21:51

  Po gjithmon ka qene rregull e pa shkruar ne te gjithe religjionet monoteiste - qe edhe per ne ate dynje fati blehet me para - mjafton me ja " gushen" Priftit, Popit, Hoxhes ose Shehut dhe te " garantuar" e ke parajsen/xhehnetin.

  Përgjigju
 • Rolandi: 22/08/2020 18:55

  Kaq shume vjedhje kane bere,,kaq shume i URREN POPULLI YNE KETA NDYRESIRA SA NUK LENE FESTE FETARE PA SHKUAR,,KUJTOJNE SE DO RREGULLOJNE IMAZHIN E TYRE TE QELBUR...PO POPULLI I NJEH SHUME MIRE KETA NDYRESIRA,,DHE NUK DUHET TI JAPE ASNJE VOTE....VETEM KESHTU NUK DO JA SHOHIM FYTYREN ME NE TV...

  Përgjigju
 • Arbëri: 22/08/2020 16:09

  Oj marroqe, po si mundesh të hash aq shumë....

  Përgjigju
 • LSI, fare e keqe: 22/08/2020 16:08

  Po pse e ndotni ate vend te bekuar pse shkon o Mona

  Përgjigju
 • BBC: 22/08/2020 15:06

  Baba Mondi qe hedh zaret ne kazinote e Malit te Zi me leket qe hedh dynjaja lart ne mal te Tomorrit dhe Bushtra historike e Plackes se Floririt.

  Përgjigju
 • Dori: 22/08/2020 14:03

  Do zoti e merr Covid kjo vet,i shoqi,femijet e farefisi i saj e shfarosen si rrace.Vetem nje lavire si kjo mund tu thot femijve tan se nuk ka Covid.U shofshi si familje do zoti

  Përgjigju
 • Baba: 22/08/2020 14:02

  Ka shkuar per ti bere inventarin e Floririt qe ja kalon ne dorezim Baba Aliut.SPAKU duhet ti hudhi syte edhe tek ky Baba

  Përgjigju
 • Engjelli: 22/08/2020 14:00

  Kjo eshte shume besimtare... Sa me teper shikoj krere fetare qe pazojne me “keta” aq me teper behem ateist ...

  Përgjigju
 • meri: 22/08/2020 13:55

  Meqense nuk e njeh COVID,te uroi ta takosh:

  Përgjigju
 • Oooo: 22/08/2020 13:55

  O Baba Mondi,tiroi ndonje tegel atyre mbase ngelen shtatzane,Mona i do dhe nja dy binjake..

  Përgjigju
 • Cufi: 22/08/2020 13:36

  Ju deni varur qe te dy ,,aty ne maje te malit......

  Përgjigju
 • Arturi: 22/08/2020 13:34

  SI KANE FYTYRE KETA DY HAJDUTE,,,KETA VRASES,,,META ME KRYEMADHIN TE NA BEJNE SIKUR JANE NJEREZ TE FESE,,PO TE ISHIT NJEREZ TE FESE NUK VIDHNIT ARKEN E SHTETIT DHE VRISNIT NJEREZ ,,SEPSE JU NXORREN VIDEO ,,PALACO..

  Përgjigju
 • Deshira e zonjes se pare: 22/08/2020 13:28

  Na mbeti merak i madh te dime se cfare deshire shprehu zonja e pare, na mundesoni ta dime se nuk do gjeje qetesi as shqiperia dhe as populli shqyptar. Me keq do ndjehet detashmenti luftarak i LSI-se i disllokuar ne Jale se nuk di si te veproje te marshoje ne malin e tomorrit me hap luftarak apo ta prese ne llogoren e Halles zonjen e pare te naltmadhnise se pare Yllyr Lalzioti qe t'i organizoje dhe orientoje per veprime te metjshme ne zonen e pare operative Jalle

  Përgjigju
  • Tosi: 22/08/2020 15:37

   Ne haremin erotiko politiko naziskino te Jales lristat naziskine nen kujdesin e Nafije dybekut te leshitlikes po pergaditen per revolucionin lefterohunderromaliqjan, nafijedybekobaxhellijan, nikollabythqirolehesjan

 • artan: 22/08/2020 12:51

  kjo eshte idiote dhe hipokrite ,per te mos folur per nivelin kulturor qe eshte inekzistent....

  Përgjigju
 • Xxx: 22/08/2020 12:42

  O mona vetem aty mos shko se s,eshte vend per Ty ai.vajta jote prish a te fest te bukur.

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 22/08/2020 12:19

  Une nuk kam kovid-19 se llaoa ka mare plazme nga dafllaku i Mones

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 22/08/2020 12:16

  Kush vjedh floririn,kush vret koleget, kush ve gjoba me bllok ne dore,kush ben 101 poshtersi si politikan,kryeminister e president,duhet ti lutet zotit ta zere sa me pare Covidi-19 dhe ta lere as gjalle e as vdekur per nje periudhe 30-vjeçare,deri as te pershkruhet krimi,si e vetmja menyre per te shpetuar pasurine e vjedhur dhe burgun afatgjate qe duhet te beje. Kete do te thote edhe monabaxhella per vehten dhe surratin e çepanit qe ka per bashkshort.

  Përgjigju
 • Spak: 22/08/2020 12:06

  Se shpejti e rec bashke me koke oktagonin metaj apo meta, urimi I gjith shqiptareve

  Përgjigju
 • Tosi: 22/08/2020 12:05

  Nafije dybeku i leshitlikes paska shkuar per ndihme tek mond bektagjiu per te mbajtur thesin ku te babaziturit pasi kane therur qengjin futen ne teqe dhe hedhin 10 apo 20 mije leke qe shkojne ne xhepin e te vetshpallurit kryegjysh boteror. Po nuk e morem vesh kete Nafijen qe qenka ne delir sot se nuk e njihka covid 19 po kete Abaz Aliun ku e njeh kjo, dhe ne nuk e dime cfare te mire i ka bere shqiperise ky Abaz Aliu. Ik moj shore e neveritur nuk e sheh se nuk do me ta ndigjuar njeri emrin o fytyra me e urryer e planetit. I shkofsh prapa Nora bythderres

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Njihuni me parashikimin e yjeve për ditën e sotme