Tentoi të largohej nga Shqipëria me para të padeklaruara, 55-vjeçarit i sekuestrohen 23 mijë e 250 euro

23 mijë e 250 eurot e sekuestruara në Rinas

Një 55-vjeçar tentoi ditën e sotme të largohej nga Shqipëria me një shumë të konsiderueshme prej 23 dhe 250 eurosh. Por ka qenë Policia Kufitare e cila në doganën e Rinasit pas verifikimeve ka konstatuar se eurot ishin të padeklaruara dhe menjëherë janë sekuestruar. Gjithashtu 55-vjeçari Hasan Lluca i cili këto para i kishte fshehur në trup, është nën hetim nga Policia. Report Tv mëson se Hasa Lluca është një person pa precedent kriminal dhe se pasi i janë sekuestruar paratë e padeklaruara është shprehur në komisariatin e Policisë se paratë i kishte nga shitja e shtëpisë së vet.

Njoftimi i Policisë

Rinas

Goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi

Policia Kufitare procedon penalisht një 55 vjeçar. Sekuestrohen 23.250 euro

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e masave për  forcimin e  kontrollit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, rreth orës 16.00  është evidentuar dhe goditur një tjetër rast  i transfertave të parave në mënyrë të paligjshme jashtë vendit.

Gjatë kontrollit  në vijën e dytë të  shtetasit H.LL, 55 vjeç, i cili do të udhëtonte për jashtë vendit, shërbimet e   Policisë Kufitare i gjetën këtij shtetasi  të fshehura në trup 23.250 euro të padeklaruara në doganën e Rinasit, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve,  materialet do ti kalojnë  për veprime të mëtejshme Prokurorisë për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave  dhe i sendeve me vlerë".

a.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • shqipe: 26/06/2019 12:50

    Do tju mbledhin te gjitha leket avash avash me djerse e pa djerse.

    Përgjigju