Nuk dihet nëse është gjallë apo vdekur, ky është minatori që ka mbetur i bllokuar në minierën e Bulqizës

Muharrem Plaku është minatori i cili ka mbetur i bllokuar në minierën e Bulqizës, pasi u shemb një galeri mineralesh. Minatori, Muharrem Plaku është rreth 60 vjeç, ndërkohë që ende nuk dihet nëse është gjallë apo vdekur.

1631709876_plaku.jpg


Lajmi kryesor:

Shembet masivi i kromit në një miniere në Bulqizë, bllokohet brenda galerisë minatori 60-vjeçar, s'dihet gjendja e tij! Pronarë të kompanisë që kanë galerinë 3 vëllezërit Duriçi


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

E Djathta Ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha