Nuk donin ti quanin provën, Qerimaj tërbohet me arbitrat! Shkodrani merr me ‘dhunë’ medaljen (VIDEO)

 

Erkand Qerimaj, fituesi i medaljes së katërt për Shqipërinë në Lojrat Mesdhetare që po mbahen në Algjeri, është tërbuar me arbitrat në provën e tretë në shkëputje. Peshëngritësi që garon në kategorinë 73 kilogramë humbi dy provat e para me 148 kilogramë, ndërsa në të tretën provoi 149.

Qerimaj arriti ta fiksonte shtangën, por për arbitrat fillimisht ishte e kundërta. Kjo shkaktoi një reagim të ashpër të shkodranit të cilën e mbajtën vetëm forcat ‘security’ për të mos shkatuar ndonjë incident. Këmbëngulje e gjatë duket ‘frikësoi’ arbitrat të cilët më në fund e quajtën provën dhe Qerimaj mori medaljen e argjendtë.


Lajmi kryesor:

'Luftë' me arbitrat, tërbimi i Qerimajt sjell medaljen e katërt për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje