'Nuk dua të vdes', përlotet fëmija në Ukrainë: Një bombë më zgjoi nga gjumi, lufta duhet të mbarojë

 

Sulmet ruse në Ukrainë kanë shkaktuar kaos dhe viktima. Shumë prej qytetarëve janë detyruar të largohen nga vendi i tyre ndërsa Rusia vijon të sulmojë me raketa, ku sot ka sulmuar edhe Kievin.

Një video është bërë virale në rrjet, ku një fëmijë thotë se 'nuk dua të vdes'. Sytë me lot, para kameras ai tregon se e ka kuptuar që është duke ndodhur lufta, pasi ka dëgjuar shpërthimin e një bombe.

"Nuk dua të vdes. Dua që të mbarojë sa më shpejt. U zgjova se sot shpërtheu një bombë, e kuptova që ishte luftë."-thotë fëmija.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: Gati për armëpushim! SHBA: Diplomacia e pamundur nën tytën e armës, Rusia të tërheqë trupat! NATO: 'Oreksi' i Putin nuk ndalet në Ukrainë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD