Nuk është 'Despacito', kjo është kënga që ka thyer çdo rekord klikimesh në Youtube, arriti në 10 miliardë shikime...të sigurt që e keni dëgjuar

Nuk është 'Despacito', kjo është kënga që ka thyer çdo rekord klikimesh në Youtube, arriti në 10 miliardë shikime...të sigurt që e keni dëgjuar

TIRANË- Nëse keni një fëmijë, nip/mbesë, komshi apo të afërm pa dyshim duhet ta keni dëgjuar të paktën një herë këngën 'Baby Shark'. Ajo sapo ka thyer çdo rekord shikueshmërie, duke u bërë videoja e parë që ka arritur në 10 miliardë klikime. Ajo ka lënë pas " Despacito" që numëron rreth 7 miliardë klikime.

Kënga dedikuar fëmijëve, e krijuar nga kompania arsimore koreano-jugore Pinkfong dhe e realizuar nga këngëtarja koreano-amerikane Hope Segoine, debutoi në vitin 2016 dhe shumë shpejt u shndërrua një hit në Azi , por që në Amerikë mbërriti 3 vitë më vonë, për t'u shpërndarë pastaj në të gjithë botën.

Suksesi i kësaj këngë nuk ishte i pritshëm nga ana e autorëve. Në vitin 2019, CEO i Pinkfong në SHBA, Bin Jeong i tha CNN se kompania nuk kishte pritur që të kishte këtë shikueshmëri.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Francë/ I pari Mbret që i drejtohet senatit francez, CHARLES III: Të rivendosim miqësinë mes dy vendeve

Francë/ I pari Mbret që i drejtohet senatit francez, CHARLES III: Të rivendosim miqësinë mes dy vendeve