“Nuk më lë të shoh djalin”, Majlinda ja numëron Majkut në publik: Mohove atësinë, si do t’i përgjigjesh nesër?!

“Nuk më lë të shoh djalin”, Majlinda ja numëron Majkut në publik: Mohove atësinë, si do t’i përgjigjesh nesër?!

Ish-modelja Majlinda Zeka, reperi Kastriot Rexha i njohur si Majk dhe djali i tyre Roan

Reperi Majk njihet për lidhjet e tij të shumta me modelet e showbizit shqiptar dhe atij kosovar, lidhje të cilat mbarojnë shumë shpejt, madje ende pa u konfirmuar. Por në lidhjen me modelen Majlinda Zeka, Majk u bë dhe baba për herë të parë, me lindjen e Roanit. Reperi u nda nga bukuroshja brune që në momentin që ajo ishte shtatzënë, por pavarsisht se çifti u pa shpesh bashkë gjatë asaj periudhe apo edhe më vonë kur Roan erdhi në jetë, secili vazhdoi jetën e tij.

Majk e pranoi me shumë vonesë publikisht atësinë e djalit të tij, ndërkohë që portalet ‘zienin’ prej muajsh në lidhje me faktin se reperi ishte baba i një djali. Për Roanin e vogël kujdeset Majlinda dhe e pyetur para disa muajsh nëse Majk kujdeset financiarisht për të birin dhe përgjigja e saj ishte “Jo”.

Mes dyshes së njohur këto dy ditët e fundit ka nisur një konflikt viral, ku si Majk ashtu edhe Majlinda kanë filluar t’i përplasin njëri-tjetrit në sy publikisht, të gjitha ato që mbanin prej kohësh përbrenda. Gjithçka nisi kur ylli i “Krejt t’i fala”, publikoi disa foto dhe video nga takimet me fëmijë me aftësi të kufizuara dhe shumë fansa i komentuan duke i thënë se si fillim duhet të dojë të birin e më pas fëmijët e tjerë.

Kaq u desh që Majk të lëshonte ‘bombën’ e parë. “Djalin tim nuk ma le me e pa nëna e vet vetëm sepse jemi ndarë dhe nuk mundet ta pranojë se ndarja është proces jetësor dhe diçka që u bë. Zoti është i madh, vonon pak, por nuk harron. Ti nuk mundesh ta dish kurrë çfarë kam në zemër e sa më do zemra me e pa, e sa dua me e pas afër. Po është hera e parë dhe e fundit që unë i jap llogari njerëzve si ti,”- shkruajti reperi i revoltuar në një Instastory.

Shpjegimi i reperit Majk në Instastory  

Menjëherë pas këtij postimi, nuk vonoi as përgjigja e Majlindës, e cila i ka kundërshtuar fort fjalët e babit të djalit të saj duke u shprehur se të gjitha janë mashtrime.

“Të gjitha shpenzimet për djalin i paguan familja ime. Ai nuk kujdeset fare për të. A e meriton ti ta shohësh? Dhe mos të flas më shumë të tregojë çfarë padie ke bërë, me këtë që the mund ta publikoj. Turp”,-shkruan ndër të tjera Majlinda.

Përgjigjia e parë Majlinda Zekës ndaj Majk 

Por ish-modelja nuk u mjaftua me kaq, ajo vetëm para pak orësh bëri një status shumë të gjatë krahas një fotoje e cila mesa duket është shkrepur në momentin që Roani sapo ka lindur. Në foto shihet edhe detaji i veçantë, që Majlinda i ka dhënë mbiemrin e vet djalit të saj. Ai quhet Roan Zeka dhe jo Roan Rexha siç duhej të ishte tradicionalisht pasi emri i vërtetë i reperit Majk është Kastriot Rexha.

Gjithsesi nëna e Roanit e vazhdon statusin e saj duke shkruar se nuk ka dashur asnjëherë që t’i bëjë publike problemet e saj e aq më pak kur kanë të bëjnë me Roanin, por nuk mund të heshtë përballë faktit që sipas saj reperi po përdor famën për të arsyetuar mosveprimet e tij të duhura.

“Nje person i cili e ul cdo femer pasi e perfundon lidhjen tregon me se miri se cfare ka ne brendesi te tij. Nuk jam ketu per tu bere avokat i askujt , por vetem te them publikisht qe kam force, guxim, dhe krenari te luftoj e t'i qendroj perballe te vertetes.
Per mua Roani eshte bota ime, do te doja shume te ishte keshtu edhe per babin e tij, sepse pikerisht jam une ajo qe ndarjen e kam pranuar si nje rrethane shume normale, por kjo nuk do te thote qe e kam paramendu qe nje baba bilogjik dhe kete fryt i cili sot frymon dhe rritet dhe e zbukuron jeten time cdo dite, do te behet " vegel" per te thene te pa verteta,”
- shkruan bukuroshja Zeka.

Më tej ish-modelja i quan këto ndodhi si një serial që filloi me mohimin e atësisë nga ana e Rexhës, më pas e pranoi dhe më pas e la sërish me pikëpyetje.

Ky " serial" ka fillu me tendencen per ta mohuar atesine, pastaj per ta pranuar, dhe pastaj per te dyten here per ti vene dileme kesaj te vertete! Nuk ka asnje qenie qe e pranon ndarjen shume normale, por jo edhe tendencat e tilla per te me lenduar e thyer sa here qe i duhet dikuj te beje lidhje tjeter, dhe pastaj kur te jete i lire te thote qe nana e ndalon me pa femiun... U pergjigjje para komentuesve, po si do i pergjigjesh ndergjegjes tende ose kur djali te rritet e te pyet per te gjitha keto drama qe do mbesin deshmia me e mire ne 
internet? Ndoshta edhe atehere fajin do e adreson te une, por shpresoj qe te troket ndergjegjja nje dite e per hire te gjakut tend e asgje me shume, te mos i krijosh femiut tend pa rahati ne femijerine e tij,”-
shkruan nëna e Roanit.

Majlinda vijon më pas duke u shprehur se është Zoti ai që do të arrijë t’i gjykojë të dy ata si prindër por që ajo është e qetë nga kjo pjesë pasi është e gatshme të falë edhe jetën për të birin, dhe premton se do të përmbushë çdo zbrazëti ndaj tij, sado e vështirë të jetë.

“Zoti do te na gjykojë secilin aq me shume ne kete rast, mua si nane e ty si baba, e deri atehere me mire te mos i arsyetohemi askujt, vetem vetes karshi Roanit. E une per kete do jetoj shume e qete derisa edhe jeten jam e gatshme ta fal per TE. E ta permbush cdo zbrazeti te tij, sado e veshtire te jete. Njerezine dhe karieren kisha sygjeru ti mbash larg njera tjetres, sepse njera te sjell fame dhe para, e tjetra te bene te jesh ky qe je e qe tregone qe brenda teje zgjohet nje ndergjegjje jo e paster duke e arsyetuar veten permes postimeve,”- përfundon Zeka statusin e saj.

Statusi i plotë i nënës së Roanit, Majlinda Zeka në Instagram

Më pas komentuesit e kanë mbështetur Majlindën duke i thënë 'bravo' për guximin që mori t'ja thoshte publikisht ish-të dashurit të saj këto gjëra.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:04
Sherri mes Majlindës dhe Majkut, futet në mes këngëtarja shqiptare: Mos harro se fëmija rritet...

Prej dy ditësh portalet po ‘ziejnë’ për konfliktin mes ish-modeles Majlinda Zeka dhe reperit Majk. Gjithë ‘sherrin’ e bujshëm mund ta lexoni këtu. Mirëpo në mes është futur edhe këngëtarja e re Tringa Kay. Ajo ka komentuar në statusin e Zekës, ku i ofron të gjithë mbështetjen e saj.

"Sado e poshter tregohet jeta e shume e shume here na mbeshtet per muri kurre mos harro qe femija rritet vetem me eren e nenes. Jeto e forte sic ke jetuar deri tani e permbushja krejt normat Roanit se ate e fali Zoti engjell,”- komenton Tringa.

Komenti i Tringas 
1/3
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiçit me grupin terroristë të Serbisë

Sveçla: Kemi gjetur dokumente që dëshmojnë lidhjen e Radojiçiçit me grupin terroristë të Serbisë