Nuk fitoi asnjë mandat në zgjedhje, Topalli merr vendimin drastik, jep dorëheqjen nga drejtimi i Lëvizjes për Ndryshim

Jozefina Topalli

Ish-deputetja, Jozefina Topalli largohet nga drejtimi i partisë, Lëvizja Për Ndryshim pasi nuk arriti që të fitonte asnjë mandat në zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetet sociale Topalli shkruan se Lëvizja për Ndryshim nuk ia doli të bëhej faktor në këto zgjedhje kësisoj shkruan se ka vendosur të largohet nga drejtimi i partisë duke shpresuar se njerëz patriotë dhe të pakorruptuar të vazhdojnë Lëvizjen.

“Levizja per Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor ne keto zgjedhje. Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve  qe sfiduan klasen politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan. Levizja per Ndryshim nuk ia doli per t’u bere faktor ne keto zgjedhje.

Por une deshiroj te falenderoj stafin, sejcilin prej kandidateve qe sfiduan klasen politike aktuale; te falenderoj te gjithe ata qe besuan. Duke u larguar nga drejtimi i kesaj Levizje uroj qe njerez patriot dhe te pakorruptuar te vazhdojne Levizjen per reformimin e se djathtes shqiptare", shkruan ajo.

Në rang vendi partia Lëvizja për Ndryshim ka marrë 7049 vota në zgjedhje. Vetë Topalli kandidoi në 4 qarke, në Durrës, Lezhë, Shkodër dhe Tiranë. Në Durrës Topalli ka marrë 50 vota, në Lezhë 58 vota, në Shkodër 598 vota, në Tiranë 390 vota.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • analisti: 30/04/2021 06:49

  I mençuri i di gjerat dhe nuk flet, i dituri di pak dhe prap nuk flet, i trashi di shume dhe flet, gomari i di te gjitha dhe jemi plot me gomere

  Përgjigju
 • artan: 29/04/2021 19:39

  ja pra sa ju vlen lekura ketyre politikaneve plehra. Keta, me kohe do te ishin zhdukur nga parlamenti ne rast se listat do te ishin hapur me pare dhe te ishin trasparente (kur i krijojne "Liderarat" e partive)

  Përgjigju
 • Gysi: 29/04/2021 19:23

  Ik moj sorre e zeze ke vjedh sa je dhi ne te dhe ban sikur i ke pronat e burrit tand

  Përgjigju
  • Elda: 29/04/2021 20:16

   Po ik moj debile se e di nje shkoder e tan qe jane pronat e nush topallit babes se kolec topallit ato pronat qe ka kjo po pusho

 • Opionisti: 29/04/2021 19:13

  Partine e jozevines Topalli e mere Shkelzen berish

  Përgjigju
 • naci: 29/04/2021 18:44

  Perse nuk u bashkuat me Patsosin, Hajdarin etj. moj prostitute, tani fituat nje mut, keshtu eshte kur ke ne zemer Sali vrasesin.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

FOTOT/ Armina Mevlani kërkon mendim nga ndjekësit: Cili bikini më rri më mirë?