Nuk ndalet 'hemorragjia' në LSI, ikën personazhi i rëndësishëm në Tiranë, i bashkohet PS-së

Aleksandër Lipivani dhe Ilir Meta

Nuk kanë fund rrjedhjet e rëndësishme nga radhët e LSI kur janë edhe pak muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Ish-drejtori i portit të Durrësit dhe ish-drejtori i Aviacionit Civil, Aleksandër Lipivani ka vendosur të largohet nga LSI dhe t'i bashkohet Partisë Socialiste. Pas shumë rrjedhjesh në LSI-në e Tiranës dhe në qytete të tjera, edhe zoti Lipivani ka vendosur të bashkëngjitet me Partinë Socialiste dhe Edi Ramën.

Kujtojmë se pak ditë më parë, figura qendrore e LSI në Qarkun e Beratit, ish ministri i drejtësisë Nasip Naço ka deklaruar hapur se do t'i bashkohet Partisë Socialiste. Naço u shpreh për mediat nga Berati se u largua nga LSI, pasi vendi nuk ka më nevojë për eksperimente politike dhe vasal të tjetrit, por për punë dhe zhvillim të vendit ku njerëzit të ndihen të përfaqësuar dhe këtë Naço e shikon se mund të vijë vetëm me të majtën progresiste, PS-në.

K.T./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e keni vendosur se për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • Dasho: 10/01/2021 07:49

  O Zot !!!! Cfare degjenerimi!!!cfare surreterrish! Mjafton ti shohesh dhe e kupton qe jane te damkosur nga poshtersia, injoranca, hajdutlleku dhe maskaralleku... Po ku i ka gjetur gjithe keto funderrina ky Meta mor aman??!! Edhe konkurs te hapte nuk do mblidheshin kaq shume maskarenj ne nje vend... Me keto do drejtonte Shqiperine ky maskara??!!

  Përgjigju
 • Iso: 10/01/2021 06:56

  Per mendimin tim tepsia,hajdutet e lsi qe nuk jetojne dot pa vjedhjen dhe lepirjen,po i afrohen tepsise per te kapur ndonje kocke e vetmja menyre eshte qe plehrat lsi ti dergojne ne Sharre per riciklim.

  Përgjigju
 • Kesi: 10/01/2021 06:04

  Nuk ka vendosur te largohet jo. E ti "bashkengjitet" PS. Por ndryshe: organizata politiko kriminale e rivdekjes po i rekruton kudo qe gjen duke i blere per zgjedhje. Pra nuk po ble me vota por nenkontraktore qe do blejne vota per to. Kjo eshte pune per SPAK te hetoje se si partia ne pushtet ne menyre kriminale po operon per te manipuluar zgjedhjet. Aq te ndyre po behen sa ska ku te veje me.

  Përgjigju
 • : 10/01/2021 01:26

  Përgjigju
 • zefi: 09/01/2021 23:25

  ska lene mbeturine partia socialiste pa recikluar, ndaj ka arritur ne kete nivel dhe neser do haje koken.

  Përgjigju
 • Auuuuuuu: 09/01/2021 21:44

  Si thes muti qenka.Si del me sillazhi te lsi-ja.

  Përgjigju
 • Kingu: 09/01/2021 20:28

  Tironc puro ky ngjit me ilirin vetem ato jane prerje e tille mongolo-aziatike.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 09/01/2021 20:17

  Ça hemorragjie flisni o njeres????? Keta jane masa te padurueshme e te paperballyeshme qelbi o njeres.

  Përgjigju
 • JAIPI: 09/01/2021 20:12

  O Taip je i madh.Komenti me i bukur,Po qesh me lot.Haj kuqo shku balo

  Përgjigju
 • Lui: 09/01/2021 19:55

  Deri dje LSI ishte parti skandalesh, dhe personash problematike. LSI deri dhe ishte parti qe blinte votat, dhe parti drejtoresh qe nuk mbaronin punen pa ndonje zarf. Sot Rama po i merr ne PS qe ta denigroje me keq Partine Socialiste! Bravo Rama, paska prurje te reja ne PS..

  Përgjigju
 • Taipi: 09/01/2021 19:41

  Ec Bardho hyja kuqo... ajt ta shijme lemin tek tepsi e madhe vete te dy per dore tia heqim nje valle. Une dhjame ne qafe ti permbi veshe... haha shqiptaret meten prap syleshe. ( mire LSi parti Muti ... po ne ps po fshihet hajduti... q.......i moj breshke q.....i. se te erdhi radha

  Përgjigju
 • Goni: 09/01/2021 19:40

  Sander Lipivani, figura e njesise 8 !!! Me Sandrin dhe Ilir Kokonen do e zhdukim LSI !!! Sandri ka 10000 vota, eshte veteran i LANÇ, pilot i zoti, profesor ne fushen e tij. Urime Sandri, Ju dhe z Koka jeni politikan karriere !!!

  Përgjigju
  • REXHI: 04/02/2021 11:03

   Po cfare profesori eshte ky more Goni.cfare votash ka ky ketij sja jep voten dhe gruaja e vete ti thote 1000 vota.

 • Shqip: 09/01/2021 18:57

  I mori te gjithe mbeturinat ps si je vet zjedh dhe shoket

  Përgjigju
 • ert: 09/01/2021 18:51

  marin dhe liken me monen edhe dihet pazari, politikanet plot populli bosh

  Përgjigju
 • Pali: 09/01/2021 18:21

  Po Moniken dhe Ilirin do i pranoni ne PS? Bravo.

  Përgjigju
 • Tani: 09/01/2021 17:52

  O Mondi o injorant po ty pse te djeg kur Halim Xhelon e le ne vit te par se oke ne Greqi shtroje pllaka.A kokrra e injorantit qe je te Zyra e Punes u bere gazi botes o gomar

  Përgjigju
 • Loran: 09/01/2021 17:46

  Personazh i rendesishem ky

  Përgjigju
 • Tirona: 09/01/2021 17:45

  Tani LSI i kane ngelur vetem Bekinit te varura neper telat e Jales

  Përgjigju
  • Shqipëria: 09/01/2021 20:33

   Po sikur ishin hajdutë këto, s'do merrnin vota, c'ne qe po i blen P.S-ja?

 • Mondi Brinja: 09/01/2021 17:44

  Atij qe jep komente ne emrin tim, mos i kam pasur gje nenen apo motren ne shkolle te mesme Halim Xhelo

  Përgjigju
  • @Mondi Brinja: 09/01/2021 18:50

   Ti Mondi je shumë i zgjuar po vetëm një gjë të shpëtoi ty, që ai shoku yt i ngusht që shiste atlete në skelë të qiu pak gruan, po ska gje se ti je trim. Ti shkollë te mesme nuk ke o qurash mos na trego që ke mbaruar shkollën e mesme.

 • Hajt per hajer: 09/01/2021 17:33

  Ne te semes shkofte LSI aferim.

  Përgjigju
 • Ardian: 09/01/2021 17:14

  POLITIKAN i thone te dish nga fryn era... ca ka ndonje gja te keqe ketu. Sa per hajdut. Hajduti perseri hajdut mbetet. Respect na mbeti vetem per hajdutet. Mjer ne....

  Përgjigju
 • Askushi: 09/01/2021 17:01

  Hajde hajdut hajde.deri dje LSI ishte parti hajdutesh tani PS i mer.ai do govate me trahana.lene pastaj te shikoj lek me sy

  Përgjigju
 • Hako: 09/01/2021 16:32

  Kur anija eshte ne rrezik-mbytje,minjte jane te paret qe largohen.

  Përgjigju
 • Beni: 09/01/2021 16:23

  Pse eshte i rendesishem ky robi,apo pse ka vjedh?

  Përgjigju
 • Tutu: 09/01/2021 16:13

  Partia Socialiste eshte bere haleja e Lsi... hajt se ja kompesojme votat e ketyre felliqsirave te Lsi qe mendon se po fiton...

  Përgjigju
 • Dori: 09/01/2021 16:10

  Particka e leshit te dhise,,iku per lesh bubi....

  Përgjigju
 • liku: 09/01/2021 15:57

  Hajdutet ndryshojne partite pastaj kalojne prap tek likja kjo eshte strategjia e leshelise

  Përgjigju
 • Sandri: 09/01/2021 15:54

  Pse do rri Sandri me kto buçet

  Përgjigju
 • Mondi Brinja: 09/01/2021 15:52

  Edhe una do hidhem me PS që të bëhem prap drejtor dhe me këtë rast po i fus dhe një të mbaruar gjimnazit se të lartën e mbarova kur më bëri drejtor LSI në Vlorë.

  Përgjigju
  • Mondi Brinja: 09/01/2021 17:20

   Mos kam qene ne nje klase ne shkolle te mesme me mamane tende apo motren, se di qe ne Halim Xhelo nuk kam lene te me shpetoj gje.

 • Pirro: 09/01/2021 15:50

  Na u mblodhen gjithe banditet te PS hahahahahaha lum si ne !!

  Përgjigju
 • Topo Xhixho: 09/01/2021 15:41

  Boo ca surrati.Kusarr duket nga 200 m larg

  Përgjigju
 • Kasem dorraci: 09/01/2021 15:39

  Pun muti po mbytet anija,o burra te ikim te PS

  Përgjigju
 • Loja: 09/01/2021 15:37

  Shkojnë, që të marrin mandatin me PS,e të rikthehen në gjirin e familjes Lsi

  Përgjigju
 • Tironsi: 09/01/2021 15:35

  PS E DESHPERUAR BLEN HAJDUTET E LSI, CDO DITE NGA 1 ....... TIFIZLLIKU ULTRASVE RILINDAS LE PER TE DESHIRUAR PER FORMIMIN KULTUROR E QYTETAR QE KANE.... DUAN TA MBAJN PUSHTETIN ME """HAJDUT"""

  Përgjigju
 • tosi: 09/01/2021 15:35

  Bravo plako qe u largove nga ajo cerdhe hajdutesh, te divorcuarish, mashtruesish, te pashkolluar, shpifarakesh, genjeshtaresh, fallxhoresh, me kapobanden e neveritur Nafije fallxhoren gruan me gojepiset te planetit qe mesa duket po i shkermoqet banda e lristave te haremit te Jales cdo dite ,,

  Përgjigju
 • Pelioni: 09/01/2021 15:22

  O bo bo,moj Mona Tyne çtë ka gjet T'a bën lesh e linë Mu.. edhe përshesh Askush nuk t'a pjerdh Gjithçka po të rrjedh Shtrëngo Mona liken Sala do t'a vjedh Të jen të dy bashkë Si vrasës në Reç .

  Përgjigju
 • Saja: 09/01/2021 15:22

  B...qe kalojne nga nje parti ne tjetrrn per poste. Te gjitha partite nje mut jane, hajdute.

  Përgjigju
 • Sa mire: 09/01/2021 15:13

  Kushedi sa lumturohen socialistet qe po ju shtohen rradhet e tyre me keshtu profesore doktora si puna e ketij. Shif e shkruaj nga pamja. Ky eurot nuk i numeron po i mat me meter. Hahahahahhahaah lum ju o socialiste.

  Përgjigju
 • Peco Vasili: 09/01/2021 15:07

  Bobo na e e bene mutin krejt.

  Përgjigju
  • Kacidhe: 09/01/2021 15:19

   LSI lesh e dhi tu bejne mutin e ta hani.×

Lajmi i fundit

John

SHBA e shtojnë praninë ushtarake në Gjermani, DW: Hap në kohën e duhur