Nuk u kualifikua, reagon Ronela Hajati: Ndjej dhimbje të madhe në gjoks sepse e merituam finalen

Nuk u kualifikua, reagon Ronela Hajati: Ndjej dhimbje të madhe në gjoks sepse e merituam finalen

Këngëtarja Ronela Hajati ka reaguar në Instagram pasi kënga e saj "Sekret" nuk u kualifikua për natën finale të festivalit më të madh europian, Eurovision. Me anë të një postimi në Instagram, Hajati thotë se e priste këtë rezultat ndërsa është e bindur se ka fituar dashurinë e njerëzve.

"Edhe nëse do të isha në finale, do të renditesha e fundit! E dija! Por dashuria që kam marrë është pamasë! Unë e fitova Eurovision sepse fitova publikun! Dhe publiku është gjithmonë i drejtë! Ju dua", shkroi këngëtarja.

Më pas ajo ka reaguar sërish duke thënë se e ka merituar finalen!

“Ende nuk e kam parë, sepse nuk mundem. Dje dola për të pirë, për të harruar dhe kjo ndodhi! Plus performanca e “Sekret” është 1 milion! Ende e ndjej këtë dhimbje të madhe në gjoks, sepse e merituam këtë finale, por Zoti i di gjërat më mirë! TE DUA“-shkruan ajo.

Këngëtarja shqiptare bëri një performancë me një koreografi ritmike që i shkonte edhe këngës. Megjithatë, kjo nuk mjaftoi pasi këngëtarja nuk u kualifikua për në natën finale.

Postimi i Ronela Hajatit në Instagram

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:24
Ronela Hajati reagon sërish: Dje dola për të pirë, për të harruar! Ndjej dhimbje të madhe në gjoks sepse e merituam finalen

1652257985_sekret.jpg

Shqipëria, e përfaqësuar nga Ronela Hajati me këngën “Sekret”, nuk arriti të kualifikohej në finale, mirëpo këngëtarja shqiptare është e mendimin se nuk ka qenë një vendim i drejtë. Kjo sepse sipas saj, e ka merituar finalen, madje thekson edhe faktin se performanca e saj "Sekret" ka kaluar 1 milion klikime në Youtube.

“Ende nuk e kam parë, sepse nuk mundem. Dje dola për të pirë, për të harruar dhe kjo ndodhi! Plus performanca e “Sekret” është 1 milion! Ende e ndjej këtë dhimbje të madhe në gjoks, sepse e merituam këtë finale, por Zoti i di gjërat më mirë! TE DUA“-shkruan ajo.

A.M./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Makiwa71: 12/05/2022 21:13

  O Ronela dukesh qari se paske pi,se me pas dy mend në kry nuk thu se e meritoshe me shku në finale.

  Përgjigju
 • fatosi-kosove: 11/05/2022 21:25

  Siq e thot edhe z.Alija kjo ishte paraqitja me e ndyre e kombit shqiptar,e denje per striptizem thot z.Alija dhe ashtu eshte verte,por ama ky poshtrim le te sherben si nje mesim per ata qe e kan zgjedhur kete lavire qe tna perfaqson Ku perveq ulurimave dhe prekjes se zogut ska asnje vler,pra le ta merr vesh edhe kjo hajati bse kur vlersojne artistat profesionist laviret nuk marrin as vendin e fundit, kurse ne shqiperi e kosove pa qene lavire ose magar si ai beatrixi qe shkelmon ne skene si magari kur eshte duke ngordhur nuk mund te garosh, ne fund mon hajat urojme qe tpushon zemra se ti nuk je as per vendin e fundit se per finale kurre,mjer ai qe tka qu aty e turpi e mbulofte qe n'a keni turperuar.

  Përgjigju
 • Beni: 11/05/2022 21:04

  Ja ku kemi arritur Kush è perfaqeson shqipria vetem turpi I ka mbetur me kte skandaloze keng

  Përgjigju
 • Ina: 11/05/2022 17:58

  Si kujtove se po shkon ne finale me ate veshje skandaloze,jo more jo e keni kuptuar gabim se nuk fitohet tu qit by,,,,jasht,edhe kënga skandaloze.

  Përgjigju
 • Lloji: 11/05/2022 09:58

  Kur del jasht vetes dhe deshiron deshperimisht te jesh dikush qe nuk je, ky eshte rezultati….. TVSH-se duhet ti hiqet e drejta per nje zhgjedhje te tille, duhet nje reformim kulturor ne kete vend, tipat si kjo shkaktojne te vjella e diare(!)

  Përgjigju
  • Makiwa71: 12/05/2022 17:27

   Ashtu asht ke të drejtë , po fatkeqësisht për mu nuk kanë me u reformu kurr , prapa se prapë llumerat kanë me e drejtu artin në Shqipëri.

 • Lopa: 11/05/2022 09:54

  Lopa i duket vedi Princeshe dhe kuntoj qe fitonte , duke nxjerre vreket per jashta

  Përgjigju
 • Makiwa71: 11/05/2022 09:35

  Normal se s'ke pas si me kalu me at kang skandaloze që ke , e përformanc me të qu të vjelltit.

  Përgjigju
 • loli: 11/05/2022 09:27

  Cfare jane ato shtaze me fytyre njeriu qe dalin ne fotografi me gjuhen perjashta si te jene vica ose lope te egra dhe me fytyra te ckapardinuara?Droge kane marrur dhe coc u duket vetja?Shemtirat e shekullit! Ata dhe trushkulurit qe i kane instruktuar te sillen ashtu si shtaze te egra

  Përgjigju
 • berti: 11/05/2022 09:18

  Fitoi nje m*t te madh, gjysmen ta haj me grupin qe e shoqeroi dhe gjysmen ta sjelli ne Tirane qe ta haje juria e festivalit te rtsh qe ja mohuan fitoren Alban Ramosajt dhe ja dha kesaj bundre. Nuk fitohet duke dale pa breke...

  Përgjigju
  • Korca: 11/05/2022 18:08

   Hahaha, jam shume dakord me ty????????????.

  • Makiwa71: 11/05/2022 10:29

   Fjal me vënd.Në Shqipëri janë të degjeneruar dhe legena, ato të artit.tregojmë edhe një herë nivelin shumë të ulët që kena.

 • Berjana: 11/05/2022 08:27

  Çfare fitove?Eurovisionin dhe turmen?Idiotizmi lulezon.Kjo ishte me scandalozja ne zë.Vlersimi ishte me se i sakte dje.

  Përgjigju
  • Titi: 11/05/2022 20:30

   Bxl ...Se kuptoj si mund te pelqehet Ronela me performance skandaloze, mua me dukesh si travestit me floket fallco, asnje fjale nuk i kuptohesh ne cfare gjuhe kendonte,,,? Por fajin e ka juria ne shqiperi qe dha cmimin kur se meritonte.

  • Bxl: 11/05/2022 09:38

   Qa gjeloze e keqe qenke ti Berjana Po me ate emer qe paske te falen te gjitha ! mudesh te me shash dhe mua ska prb; Ajo nuk fitoi nga qe ju jeni te gjith gjeloz si ti dhe si komb e nuk votuat !! Ja pse nuk fitoi ajo !! Pse e meritonte Norvegjija me ate performance ?? Apo Moldovia me palaqo cirku. Unë e pash dhe u ndjeva shumë krenar qe Shqip.... beri nje super performace, super keng, super muzik dhe çdo gje ishte perfekt. Bravo Roneles e grupit te saj. I falenderoj me gjith zemer. Diten e mirë dhe ty Berjana e me fal qe te ofendova pak por u nxitova si ti...

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Nora Gjakova fiton medalje të artë për Kosovën, Distria Krasniqi e dyta në xhudo

Nora Gjakova fiton medalje të artë për Kosovën, Distria Krasniqi e dyta në xhudo