Polici në Korçë u fut në mes të një sherri, nxori armën e shërbimit dhe nuk e raportoi ngjarjen, nën hetim nga SHÇBA për shpërdorim detyre

Polici në Korçë u fut në mes të një sherri, nxori armën e shërbimit dhe nuk e raportoi ngjarjen, nën hetim nga SHÇBA për shpërdorim detyre

Foto ilustruese

KORÇË-  Një efektiv policia, E.J 21 vjeç, është proceduar penalisht pasi është përfshirë në një sherr të ndodhur mes një grup të rinjsh duke qenë jashtë shërbimit një ditë më parë në Korçë.

Polici ka ndërhyrë në konfliktin mes 2 rinjve duke nxjerr armën e shërbimit, pa u prezantuar si punonjës i policisë. Ai gjithashtu nuk ka bërë as deklarimin e ngjarjes, duke bërë që ndaj tij të nis procedimi penal për “shpërdorim të detyrës”.

Procedim penal ka nisur edhe ndaj A. K., i cili ka dëmtuar me sende të forta E.Sh 23 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua në Spitalin e Traumës Tiranë.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

BE-ja miraton pakon e re të sanksioneve kundër Rusisë

BE-ja miraton pakon e re të sanksioneve kundër Rusisë