VIDEO/ ‘O djem rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri’, thirrja e Berishës për qytetarët nga foltorja e Kuvendit

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit bëri thirrje për votimin e amendamentit për Vettingun në politikë ndryshe ata që votojnë kundër do të përballen me dhunën dhe revoltën e qytetarëve.

“Për shkak të lidhjeve të kësaj mazhorance me krimin, në atë shkallë sa unë shoh Shullazin, Bajrjat, Abdylër, Lul Berishën dhe shumë banda të tjera. Ligji do tua shkulte dhëmbët nëse nuk do të kishin mbështetje. Urtësi është që të ulemi dhe të draftojmë ligjin. Të bëjmë atë që në këto ulëse të mos ulen kockat e mafies. Palo burra, palo kriminelë. Pse ju nuk pranoni amendamentin? Pranoni dhe të ulemi mes nesh të marrim dhe ekspertë ndërkombëtarë dhe ta bëjmë model për mbarë rajonin, por ju nuk e donin. Ose miratoni amendamentin ose përndryshe do t;ju shkulin me dhunë qytetarët dhe në rrugët e qytetit do ushtojë: O djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri”,-tha ndër të tjera Berisha. 


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër Biden: Të shqetësuar nga kërcënimi i vazhdueshëm që paraqet Serbia për Kosovën! SHBA dhe BE të marrin masa ndaj Vuçiç