OBSH: Jo puthje e përqafime por as edhe takim me bërryla...rrezikojmë të infektohemi me Covid

Jo puthje dhe përqafime…as edhe takim me bërryla si formë përshëndetje

Sipas OBSH, edhe kjo e fundit duhet të shmanget pasi afrohemi më pak se një metër nga personi tjetër dhe rrezikojmë të infrktohemi.

Sipas Organizatës është më mirë që në situatën pandemikë të përshëndetemi duke vënë dorën në zemër

Që në muajin mars në fakt, drejtori i përgjithshëm i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus  e pati paralëjmëruar këtë normalitet të ri por me rihapjen e shkollave dhe universiteteve, masa parandaluese bëhet e domosdoshme për tu zbatuar


Lajmi kryesor:

OBSH: Midis tetorit dhe nëntorit në Europë do të rritet numri i viktimave Covid


  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Mbledhja e PS në Vlorë,  Afrim Qëndro lë postin e zv/kryetarit të Bashkisë në Vlorë, zhvendoset në Elbasan me Gjiknurin