OKB përballet me tenativë sulmi terrorist, 64- vjeçari me pushkë jashtë selisë

Një burrë i armatosur u vu në pranga pasi qëndronte jashtë selisë së Kombeve të Bashkuara dhe si rrjedhojë është akuzuar për posedim kriminal të armëve dhe kërcënim terrorist.

Sipas Roskosky, motivi i 64-vjeçarit për sjelljen e pushkës së gjahut në kompleksin e organizmit botëror mbetet i panjohur.

“Ai është akuzuar për armëmbajtje kriminale, kërcënim terrorist, kërcënues, rrezikim i pamatur, pengim i administratës qeveritare, sjellje të çrregullt”, tha Roskosky.

Autori u arrestua të enjten pas disa orësh përpjekjesh të NYPD për të vendosur një dialog me të. Ai erdhi në Nju Jork nga shteti amerikan i Floridës dhe nuk ka histori kriminale.

Personi i armatosur pranoi të ulte armën e drejtuar në qafë pasi policia dorëzoi dokumentet, përfshirë dokumentet mjekësore, që kishte me vete, në Kombet e Bashkuara. Më pas u dërgua në një spital, ku ai do të qëndrojë deri të premten, tha Roskosky.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Fitoi zgjedhjet për kreun e PD, Berisha në ‘delir’: Ndodhi mrekullia e shekullit të 21