Opera në shtëpitë tuaja... Ermonela Jaho sjell 'Traviatën' nga Opera Mbretërore e Londrës (VIDEO)

Situata e krijuar nga përhapja e koronavirus në Shqipëri, por edhe në botë ka 'ngrirë' institucionet kulturore duke i lënë ata ndërtesa bosh në pritje për tu mbushur shumë shpejt nga artdashësit. 

Megjithatë, artistët kanë sjellë në forma të ndryshme artin pranë të gjithë atyre që duan ta ndjekin. 

Sopranoja Ermonela Jaho ka postuar në rrjetet sociale linkun në të cilin të gjithë dashamirësit e operas mund të ndjekin kryeveprën "Traviata", nga Opera Mbretërore e Londrës.


Lajmi kryesor:

Tinguj muzike për të sjellë te njerëzit shpresë! Artistët ngrenë peshë zemrat nëpërmjet rrjeteve sociale (VIDEO)


D.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Teuta nuk ndalet, mund Skënderbeun dhe ngjitet e treta