Operacioni i RENEA-s në Dobraç, Apeli i Shkodrës lë në burg 4 të arrestuarit (Emrat)

Operacioni i RENEA-s në Dobraç, Apeli i Shkodrës lë në burg 4 të arrestuarit (Emrat)

Foto nga aksioni në Kiras të Shkodrës

SHKODËR-Gjykata e Apelit ka vendosur të lejë në fuqi masën e sigurisë për 4 të arrestuarit e operacionit të 6 shtatorit të Policisë, RENEA-s, FNSH-së në lagjet Dobraç dhe Kiras. Ilir Bajri, Emrah Plaku, Erogen Brajoviç dhe Astmer Bilali, janë lënë në burg nga gjykata e Apelit, e cila vendosi të lejë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Paralelisht në Gjykatën për Krimet e Rënda, po zhvillohet seanca për dhënien e masën së sigurisë për të arrestuarit e të premtes në një superoperacion, që u finalizua me arrestimin e Safet Bajrit (Rustemi).

4 të arrestuarit e datës 6 shtator, janë gjithashtu pjesë e grupit të Safet Rustemit dhe akuzohen për veprat penale vrasje me dashje, pastrim parash, trafik droge, armëmbajtje pa leje.

Gjykata e Apelit vendosi 30 ditë burg për Ilir Bajrin, Erogen Brajoviç 30 ditë burg, Emrah Plaku 30 ditë burg, si masën e sigurisë arrest shtëpie për Astmer Bilalin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Po flinin në hekurudhë, treni shtyp për vdekje dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut