Operacioni i SPAK, u komunikohet masa në qeli Sokol Sanxhaktarit dhe Henrik Hoxhajt, ‘ushtar’ i Nuredin Dumanit

Operacioni i SPAK, u komunikohet masa në qeli Sokol Sanxhaktarit dhe Henrik Hoxhajt, ‘ushtar’ i Nuredin Dumanit

1652949695_SANXHAKTARHOXHAJ.jpg

Sokol Sanxhaktari dhe Henrik Hoxhaj

Në kuadër të operacionit të zhvilluar nga SPAK për të goditur grupet kriminale, Sokol Sanxhaktarit dhe Henrik Hoxhës, i janë komunikuar masat e arrestit në qeli. Sokol Sanxhaktari, dhëndri i ish-kryebashkiakut të Elbasanit Qazim Sejdinit, është dënuar me 18 vite burg nga gjykata e Elbasani për vrasjen e Florian Lamçe në Elbasan me datë 30 korrik të vitit 2020. Ndërsa Henrik Hoxhaj, u arrestua në të njëjtën ditë me Nuredin Dumanin, dhe njihej ndryshe si ‘ushtari’ i tij. Hoxhaj, u kap i armatosur me një armë zjarri pistoletë në brez dhe një pistoletë në automjet.


Lajmi kryesor:

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ Dy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxhaj zbërthejnë vrasjet nga 8 grupe kriminale në një dekadë! 32 urdhër-arreste, 18 të arrestuar, 14 në kërkim


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Lëviznin me shpejtësi mbi 150 km/h, ndëshkohen 221 shoferë! Gjobiten me 15 mijë deri në 50 mijë lekë dhe u zbriten pikë nga patentat