Balluku: Nuk e di se nga e keni gjetur 430 mln euro të vjedhura te inceneratorët, si ato karriget te Pallati i Kongreseve! Tabaku:E kemi çuar njërin në burg

 

Opozita ka hedhur akuza me aferën korruptive të inceneratorëve, siç ata e kanë quajtur është bërë një dëm shtetit për 430 mln euro. Kjo shifër sipas ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku është e pakuptueshme se si është dalë në këtë përfundim, prandaj kërkoi sqarime në Komision.

Belinda Balluku: 430 mln euro e abuzimit, për këto kontrata që i kam gjetur, por i kam hapur se jam shqetësuar dhe unë, se nuk dalin gjëkundi. Nuk e kam pasur mundë

Jorida Tabaku: Do e krijojmë një mundësi për të gjitha shqetësimet që kanë palët

Belinda Balluku: Është një abstragim i i juaji, se si po të shtosh 30 mijë euro në muaj për vonesë, plus se sa shkojnë në 30 vite, impaktojnë vjedhjen e madhe prej 430 mln euro. Kam respekt për punën që ju bëni në këtë rast, kjo shkon si puna e karrigeve të pallateve të kongreseve që morët 5 mijë veta për 2 mijë karrige

Jorida Tabaku: Me qetësi kolegë, se me këtë 7 x7 bëjnë 42 ka shkuar në burg, të shohim nëse ky 7 x7 bëjnë 42 do çoj njeri tjetër

Belinda Balluku: Nëse e keni marrë përgjegjësi sikur këto 430 mln i keni të kapura vjedhe ndërkohë ky është një abstragim, kjo histori shkon sikur te ato 2 mijë karrige të fusni 15 mijë veta

Jorida Tabaku: Qytetarët e kuptojnë të gjithë se deri nesër do e dëgjojmë disa herë se erdhi mesazhi në linjë

Belinda Balluku: Nuk e di se nga vijnë mesazhet, me kolegët e zgjidhni vetë ju se jeni kolegë dhe i keni marrëdhëniet e mira, të gjithë jeni me celularë në dorë, unë pak më pak se të tjerët. Mënyra si abstragoni nuk ka asnjë lidhje, është një non sens i madh, për respektin që kam dhe zonjë që jeni nuk mund të merrni përsipër

Jorida Tabaku: Me gjithë respektin maksimal, fokusoni këtu


Lajmi kryesor:

Dëshmitë në Komision/ Ahmetaj: Inceneratori i Tiranës, koncesion i pastër, s'ka marrë lekë nga buxheti i shtetit! Balluku: Vjedhja 430 mln euro shifër absurde!


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar