Ose me Bashën ose me Ramën, ndajeni mendjen!

Ose me Bashën ose me Ramën, ndajeni mendjen!

Kryeministri, Edi Rama, ish kryedemokrati, Lulzim Basha

Këta pranojnë se është sulmuar dhe është bërë komplot ndaj PD e Opozitës e nuk pranojnë se ky komplot ishte pikërisht kundër Bashës, sepse ai ishte kryetari i PD dhe i Opozitës!

Këta e kanë akuzuar Bashën si peng të Ramës e ndërkohë thonë se Rama nuk e kapte dot Opozitën e prandaj bashkëpunojë me ish agjentin e FBI!

Këta i qahen Ramës e harrojnë se këta nuk ishin asgjë në kohën kur Rama sulmonte Bashën! Tani këta duhet ta ndajnë mendjen është i kapur apo jo Basha?! Nëse këta ishin me Bashën dhe e pranonin atë kryetar? Nëse Basha paska qenë lider i dobët përse Rama duhet të bënte një komplot kaq shumë të sofistikuar sa edhe KBB do e kishte zili?

Këta ishin të parët që si asnjëherë në histori deshën të ngrinin një komision brenda PD për të hetuar të "famshmet" rubla ruse e sot janë po këto që thonë e pranojnë se ishte një çështje e nxitur nga Rama dhe ish agjenti i FBI!

Nuk vini kurrë në pushtet, jo pse jeni "Non Grata", por sepse nuk keni asnjë kauzë të sinqertë me shqiptarët e demokratët e çdo gjë e trilloni, krijoni, sofistikoni dhe e bëni kauzë vetëm në shërbim të halleve e interesave personale! Sa më shumë sulmoni padrejtësitë Bashën duke e fajësuar edhe për lindjen e ardhjen në jetë, aq më shumë e fundosni PD e aq më pak e bëni të mundur mundësinë e saj për të marr pushtetin!

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Martin: 07/02/2023 09:35

    basha esht djali i vogel i rames, kshuqe artikulli ska vlere

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re