Paguan më shumë se 1 mijë euro, tifozët e Real Madrid jashtë finales së Champions! Avioni i 'lë në baltë'

Paguan më shumë se 1 mijë euro, tifozët e Real Madrid jashtë finales së Champions! Avioni i 'lë në baltë'

Trofeu i Champions League në Wembley

Do duhet të ishin në Londër për finalen e Champions League këtë të shtunë në 21:00, teksa 270 tifozë të Real Madrid kanë mbetur jashtë për duelin kundër Dormtund për shkak të një problemi me avionin që duhet të udhëtonin.

Këtë mëngjes ata do duhet të udhëtonin drejt Londrës, me avionin që pësoi një defekt dhe nuk u ngrit në fluturim nga kryeqyteti spanjoll.

Tifozë kishin paguar drejt një agjencie 1.095 euro për fluturimin drejt Londrës, por fati nuk ka qenë me ta. Një prej tifozëve i pyetur në intervistë zbuloi se ka avionë të tjerë që nisen drejt Londrës, por ata ishin me familjarët e futbollistëve dhe tifozët nuk i lejojnë në bord.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat