Paguan shifrën stratosferike, dalin nga burgu me kusht Ronaldinho dhe vëllai i tij

Ronaldinho dhe vëllai i tij Roberto de Asis janë liruar me kusht nga burgu pas 33 ditësh në qeli. Dy vëllezërit do të qëndrojnë në një shtëpi në kryeqytetin e Paraguajit ndërkohë që do të ndjekin gjyqin.

Brazilianët 33 ditë më parë u arrestuan për shkak se përdorën pasaporta falëse për të udhëtuar në Paraguaji, aty ku më pas qëndruan edhe pas hekurave. Për të dalë nga burgu me kusht Ronaldinho ka paguar një shumë stratosferike prej 1.470 milionë erosh.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba