Paketa ekonomike, Bardhi: Në buxhet lekë ka, por Rama i ka për miqtë, jo për shqiptarët

TIRANE-Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thotë se buxheti i shtetit lekë ka mjaftueshëm, por Shqipëria është në prag të katastrofës ekonomike, sepse paratë e shqiptarëve Edi Rama i ka për t’i ndarë me miqtë e tij, në tendera dhe koncesione korruptive.

"Nëse mbyllesh në Surrel nuk ke sesi ta kuptosh që njerëzit janë pa bukë dhe pa asnjë ndihmë nga shteti, prandaj vetëm e mallkon dhe e fyen popullin tënd. Edi Rama duhet të bëjë detyrën dhe të lërë fjalët boshe, teatrin dhe propagandën. Braktisja e familjeve në nevojë, të sëmurëve apo qytetarëve pa mjetet e nevojshme të jetesës, në këtë kohë krize, është kriminale.

Sot qytetarët e pamundur kanë nevojë më shumë se kurrë të ndjejnë solidaritetin dhe mbështetjen e shtetit. Buxheti ka para mjaftueshëm për të përballuar krizën, por Shqipëria është në prag të katastrofës ekonomike, sepse lekët e shqiptarëve Rama i ka për t’i ndarë me miqtë e tij, në tendera dhe koncesione korruptive" deklaron Bardhi.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento

Komente

 • GAZMENT ZIU: 29/03/2020 17:22

  Doli dordoleci i partis kak pd e lef si qen bastard pa pushim. Po ky qen bastard haron që në partin e tij ka mjek si qeni zi maloku salhe , tritan preshi , çuni spiunit bardh spahia e kta fundërrina që ju digjet shpirti për Shqiptarët nuk dhan qoft dhe një ndihmes për populli Shqiptar që ju dhimben kaq shum me llafe se me vepra kta jan kundra Shqiptarve. Fakte Fakte Fakte. Pis njerëz pa din e pa iman kta katran.

  Përgjigju
 • Te shpifur....Juve Kriminele..: 29/03/2020 16:55

  Pervece Buxhetit qe eshte me leke,,Rama ka dhe Drejtesine qe Juve Krimineleve do tju Izoloje ne Rec te Shkodres .. IK more Trap,, KUJDESU per Prinderit... Por dhe ato mbase nje kapake Si mendja jote do te jene ...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)