Pakistan, temperaturat rekorde vrasin 65 njerëz dhe qindra të tjerë braktisin qytetin

Pakistan, temperaturat rekorde vrasin 65 njerëz dhe qindra të tjerë braktisin qytetin

Njerëzit në trotuar në Karachi në Pakistan

Temperaturat rekord po kërcënojnë dhe po e bëjnë një qytet në Pakistan krejtësisht të pabanueshëm.

Miliona njerëz po mendojnë të gjejnë ‘strehim’ diku tjetër pasi vala e nxehtë në Karachi në Pakistan ka marrë 65 jetë njerëzish në tri ditët e fundit.

Gjatë ditës së hënë temperaturat u rritën deri në 65 gradë Celsius. Qyteti Karachi ka më shumë se 21 milionë banorë.

Situata e vështirë në Pakistan vjen pasi India fqinje u mbyt nga stuhitë e dhunshme të pluhurit, të cilësuara si një nga më të këqijat në 20 vitet e fundit, e cila mori jetën e disa njerëzëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna