Pallati në Kombinat që u dëmtua nga tërmeti...Tulla e rënë nga kati i 5-të i mori jetën Xhesikës 20-vjeçare

Ky është pallati në zonën e Kombinatit në Tiranë që ditën e tërmetit të së martës u dëmtua. Fatkeqësisht tullat e rëna nga kati i pestë i ranë në kokë 20-vjeçares Xhesika Biqiku e cila ndërroi jetë në spitalin e Traumës pas tre ditësh në koma. Xhesika doli me familjarët e saj nga banesa pas tërmetit të fuqishëm, por teksa babai nëna dhe motra shpëtuan duke pësuar dëme më të lehta, ajo mori një goditje të fortë në kokë nga tulla që i ra nga lart. Pallati është ndërtuar në vitin 1972. 


Lajmi kryesor:

51 viktima nga tërmeti/ Vdes në spital 20-vjeçarja, i ra një tullë në kokë duke dalë nga pallati në Kombinat (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?×

Lajmi i fundit

John

'Pse s'lejohet muzika në bare?'/ Klosi për Report Tv: Valët përhapin virusin!