POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

PAMJE të veçanta! Momenti kur 'dylbitë' kapin mat protestuesit mbi selinë e PD-së: Hedhin gurin 'fshehin' dorën (VIDEO)

Në tarracën e selisë së Partisë Demokratike, që ndodhet ngjitur me Kuvendin e Shqipërisë, kanë hipur persona që qëllojnë me gurë, hedhin kapsollë, shashka e tymuese në drejtim të parlamentit. Policia nga ana tjetër e selisë, ka mundur të shmangë përshkallëzimin e situatës duke përdorur autobotët me ujë me presion.

Në oborrin e PD-së janë djegur goma makinash, ndërsa në këto pamje të veçanta që disponon Report Tv, shihen protestuesit mbi tarracë, të maskuar, teksa hedhin gurë dhe sende të forta në drejtim të Parlamentit. Ata janë pikasur me dylbi nga forcat e policisë që janë në terren për të garantuar mbarëvatjen e protestës së gjashtë të opozitës jo parlamentare kundër qeverisë Rama.

Para Kuvendit u tentua disa herë të çahet kordoni i Policisë i vendosur në radhë të parë për të siguruar godinën e institucionit të Kuvendit, ku brenda tij mbahet seancë plenare. 


Lajmi kryesor:

5 orë 'xhiro' nga Kuvendi tek selia e PD-së, Paloka mbyll protestën e opozitës: Basha ju përshëndet nga Brukseli (VIDEO)


G.M.
Komento

Komente

 • Populli: 22/03/2019 07:54

  Hajde Halabak Hajde

  Përgjigju
 • Like: 21/03/2019 17:25

  Ore jo me uj por me benzin dhe i vini flaken ketyre plerave

  Përgjigju
 • Cimi: 21/03/2019 13:03

  Uau gjysma tille po fluturojne duket qarte

  Përgjigju