Pamjet nga lart, një grusht militantësh të Rithemelimit protestë para Bashkisë së Tiranës

Pamjet nga lart, një grusht militantësh të Rithemelimit protestë para Bashkisë së Tiranës

Protesta e Rithemelimit para Bashkisë së Tiranës është braktisur edhe nga vetë militantët, njëtë si një javë më parë. Kjo foto me dron tregon se në protestë ka më shumë kamera dhe gazetarë se sa protestues.

Ajo që vihej re ishte se numri i protestuesve ishte akoma edhe më i ulët se një javë më parë, sa 1/3 e mbështetësve të Berishës që dolën pak ditë më parë.

Protesta u drejtua Argita Malltezi, vajza e Sali Berishës dhe bashkëshortja e Jamarbër Malltezit, të dy nën hetim për korrupsion nga SPAK dhe të shpallur non grata nga SHBA dhe Anglia.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi protestë dhe përplasje me policinë, molotov e flakë te Bashkia! Veliaj: Skenat e '97 s'kanë vend në Tiranën e 2024 (FOTO+VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani