Pandemia e COVID ‘përfundon’ për deputetët e Kuvendit, shfaqen pa maskë (FOTO)

Pandemia e COVID ‘përfundon’ për deputetët e Kuvendit, shfaqen pa maskë (FOTO)

Mimi Kodheli dhe Elisa Spiropali

Situata me pandeminë në vend është dukshëm drejt përmirësimit, e megjithatë, ekspertët e shëndetësisë kanë bërë thirrje disa herë që të vijojnë të respektohen masat anti-COVID, por duket se kjo thirrje nuk është ‘dëgjuar’ nga deputetët.

Në seancën e sotme në Kuvend, ku iu hap rruga ngritjes së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, shumë deputetë nuk e kanë zbatuar vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për mbajtjen e maskës, që është detyrueshme si në ambiente e mbyllura, ashtu edhe në ambientet e hapura.

Sikurse mund të shikohet edhe në fotot e shkrepura nga LSA, shumë deputetë, si Elisa Spiropali, Blerina Gjylameti, Ulsi Manja, Halit Valteri, Lefter Maliqi, Mimi Kodheli etj., e kanë hequr maskën pasi kanë dalë nga seanca plenare. Epo mesa duket, nga deputetë e Kuvendit, nuk shihet më e arsyeshme mbajtja e maskës edhe pse lufta me pandeminë e COVID vijon.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur