Panik për Armando Brojën, rrëzohet në tokë dhe prek gjurin e dëmtuar (VIDEO)

Panik për Armando Brojën, rrëzohet në tokë dhe prek gjurin e dëmtuar (VIDEO)

Armando Broja

Chelsea fitoi 2-3 kundër Luton për javën e 20-të në Premier League. Duelin nga minuta e parë e nisi edhe Armando Broja, sulmuesi i Kombëtares që shqetësoi tifozët. Në minutën e 21-të të sfidës, 22-vjeçari pësoi një goditje në këmbë dhe u rrëzua në tokë. Reagimi i Brojës ishte i fortë, me sulmuesin që preku gjurin e këmbës së djathtë dhe bërtiti nga dhimbjet. Një vit më parë Broja u dëmtua në një miqësore, çka u desh që ai të ishte i gatshëm pas dhjetë muajve. Për fat asgjë serioze për Brojën që pas disa sekondash e kaloi lëndimin dhe luajti deri në minutën e 62-të të sfidës, kur u zëvendësua nga Pochettino.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Man. United s'di të fitojë, Forest i merr tri pikë! Chelsea mbyll me sukses vitin 2023 me Brojën titullar, Man. City triumfon 2-0


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë