Para hyrjes në sallën e gjyqit, reagon Trump: Mos besoni asgjë që lexoni

Para hyrjes në sallën e gjyqit, reagon Trump: Mos besoni asgjë që lexoni

1696262926_kjnds.jpg

Duke folur me gazetarët pak para se të hynte në sallën e gjyqit, Trump kritikoi gjyqtarin dhe prokurorin e përgjithshëm të Nju Jorkut që ngriti çështjen, për të cilën ai tha se është i motivuar politikisht.

Ai ka thënë gjithashtu se gjithçka është një mashtrim dhe apeloi që amerikanët të mos besojnë asgjë që lexojnë.

“Kur t’i hidhni një sy pasqyrës time financiare, mos besoni asgjë që lexoni. Gjithçka është një mashtrim”, tha Trump.

Trump dyshohet se kreu mashtrim duke rritur vazhdimisht pasurinë e tij me qindra miliona dollarë në mënyrë të jashtëligjshme. Prokurori i përgjithshëm i NY po kërkon një gjobë prej 250 milionë dollarësh (204 milionë £) dhe një ndalim për të bërë biznes në shtetin e tij të origjinës.


Lajmi kryesor:

U akuzua për mashtrim dhe falsifikim dokumentesh, Nis seanca gjyqësore ndaj ish presidentit Trump në Nju Jork! Prokuroria: Trump të paguajë 250 mln$ gjobë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset

Grabitet një argjendari në Kamëz, autori merr bizhuteritë dhe arratiset