Paratë e konfiskuara nga krimi do u jepen policëve për orët shtesë! Gledis Nano urdhër drejtorëve të qarqeve: Përpiloni listat, kush s'është paguar

Gledis Nano, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit

Ndryshe nga Drejtorët e tjerë të Policisë së Shtetit që urdhrat e parë kanë qenë për ndryshimin e drejtuesve të policisë dhe shpalljen e luftës ndaj krimit, Gledis Nano ka shfaqur një tjetër anë, atë të vlerësimit të punës së efektivëve të policisë. Vendimi i parë në krye të Policisë së Shtetit i Gledis Nanos është t'u paguajë detyrimin e prapambetur financiar të gjithë efektivëve të policisë në të gjithë vendin, për orët shtesë që kanë mbetur pa paguar përgjatë viteve.

Nano i ka dhënë urdhër të 12 drejtorive të qarqeve të llogarisin të gjithë detyrimin financiar që Drejtoria e Policisë u ka punonjësve të saj duke mos u paguar orët jashtë orarit.

Këto para shtesë do të paguhen nga fondet e policisë por edhe nga paratë e konfiskuara nga krimi. Nga 12 drejtori të qarqeve të policisë, 4 prej tyre i kanë dorëzuar listën e punonjësve të tyre  në Financën Qendrore të Policisë, ndërsa të tjerat janë ende në proces të përpilimit të listave.

Nuk ka një afat final se kur duhet dorëzuar listat e punonjësve që nuk kanë marrë pagat e tyre për orët shtesë, por pritet që proces të përfundojnë brenda 2021.

Më 7 tetor 2021, Gledis Nano mori zyrtarisht detyrën si Drejtori i Përgjithshëm, pas dorëheqjes së Ardi Veliut.

 

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mikel: 16/10/2021 21:45

  Nuk shperndahen parate e konfiskuara per paga o Zoteri. Lexo ligjin per pastrimin e parave. E sigurte qe nuk do e nxirni si koment

  Përgjigju
 • Dante: 15/10/2021 16:27

  Parate Tu jepen policave qe Kane punuar ( jashte orarit) sepse kane harruar familjet e tyre .Te ndahen ne menyre me te mire jo me miq e shoke Nqse ndahen ne menyre Te rregullt bravo Drejtori qe mendon per policat qe punojne jashte orarit

  Përgjigju
 • Maria: 15/10/2021 11:37

  Parate e krimit te mos shperndahet prap te kriminelet. Parat e krimit duhet te jepen familjeve ne nevoje

  Përgjigju
 • Arber: 15/10/2021 09:47

  Gjithe trupa policore te paguhet per ate qe i takon dhe nje ndjese per faktin qe nuk i kane marre deri me tash . Me pas sipas rezultateve te shperblehet cdo punonjes policie duke kaluar ne raporte vleresimi periodike . Kush lufton krimine ka hak te paguhet dhe shume mire , bile edhe te shperblehet ,ashtu si duhet te ndeshkohet rende cdo punonjes policie qe abuzon me detyren apo eshte i pa afte .

  Përgjigju
 • Orient: 15/10/2021 09:24

  Bravo gledis vendimi me i sakte dhe veprimi i duhur qe eshte bere ndonjhere ne policine e shtetit qe askush nuk e ka bere me pare kte gje...

  Përgjigju
 • Mozi: 15/10/2021 08:05

  Mbajeni fjalen per policet dhe kaloni dhe pak nga garda, Se smerr as ore jashte orari as ore nate, as dieta ka 6 muaj dhe lodhen me shume se policia, Dhe sflitet kurre per te!!! Po lerini perallat dhe endrrat me gjelle pasanikesh.

  Përgjigju
 • Velo: 15/10/2021 06:47

  Leke nga krimi ne dore, leke nga shteti, leke nga biznesi, tani dhe leke nga keto te konfiskimeve, ku do i coni mor vlla. Bej dhe nje liste per biftek Nusreti, mbase ke no i rruge Dubai me Ben telekomin.

  Përgjigju
 • Shqip: 15/10/2021 06:20

  Mashalla jemi, ne kete dynja te zones tone s'behet kurre ajo qe duhet bere,per kategorit e krahut te punes qe nuk arrin as te ken ushqimin e nevojshem per te perballuar punen nuk flitet kurre,policat nuk kan pune ku harxhohen forca, pastaj atje ku duhen nuk jane kurre,per leket e konfiskume kot e keni sepse ka per te vazhduar historija vjeter,do haj gjykatesi,avokati dhe ça ka perqark qe sdalin ne skene, per oret e policave do ngelin vetem shpresat

  Përgjigju
 • O riku: 15/10/2021 00:02

  LERE PROPAGANDEN. POR JEPI POLICVE LEKET E USHQIMIT QE NGA 2007 QE SI MARIN, SI DHE IMPLENTO NE RROGE PAGESEN PER GRADAT E REJA QE JAN MIRATUAR QE NE 2019 INSPEKTOR I PARE DHE INSPEKTORBU I DYTE ME VENDIM PARLAMENTI.

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 14/10/2021 23:05

  Ketij far “Shefi” duhet dikush me ja ngreh veshet pas kesaj deklarate - nuk vendos ky karkalec per ato mjete.

  Përgjigju
 • Alb: 14/10/2021 22:06

  Keta policat tw ne gjithmon dalin tw privilegjuar a thuaj ti se kan dhe ndonje nam te mir.

  Përgjigju
 • Selita: 14/10/2021 21:21

  Drejtor nano Po pat shef qe lu me dy porta ne shqipri esht shefi I lezhes nik nikolli Ai ne nje krah ban sikur po ban pun e shtetit E krah tjeter asht i implikum nekrim e ne perqinjet hashashit

  Përgjigju
 • Elbasani: 14/10/2021 21:05

  Kendej nga elbasani mo i jep se bajn lek me thas duke shit mall e kan drogu gjith qytetin

  Përgjigju
  • tur llana: 15/10/2021 00:20

   ahaha dhe kendej nga durresi njesoj ashte, shefi tur shira qysh e mer drogen te bananet ne port e nxjerr direkt pazarit,ashte bo miliarder

 • Erion: 14/10/2021 20:11

  Me se e duhur, te pakten tejene te motivuar. Ka plot police te sakte qe kane bere ore te zgjatura pa marre asgje.

  Përgjigju
 • Avokati: 14/10/2021 19:39

  Ide e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te vrasesh mendjen si t'i japesh ryshfet policit. Tani e merr vete.

  Përgjigju
  • Ilirjan: 14/10/2021 22:39

   Ti jepen policeve dhe hallall, por, mesa kuptoj une ato para a nuk sekuestrohen per llogari te shtetit? Dhe e dyta,do te ishte me vend qe te shprehej qeveria dhe jo drejtori i sapoemeruar.Nese thote keshtu edhe ai I doganave... psh? Nuk kane kujdes ne keto... "vogelsira".

  • Polici: 14/10/2021 21:56

   Ti zoteri mqs qenke i preokupuar zbato ligjin dhe ske frike askend. Por ju pelqen vetja dhe e ka fajin policia pastaj

  • albfire: 14/10/2021 20:18

   Shpresoj te mos jesh avokat me te vertet.

 • Max: 14/10/2021 18:07

  Po policeve dhe shqiptarit ne pergjithesi sa do me i dhen nuk do i mjaftojne

  Përgjigju
  • Mergimtari: 15/10/2021 09:11

   Me gjithe shpresen per permiresimin e punes se policise se shtetit degjojme populizma te kesaj natyre.Parat e konfiskuar nuk jane prone e Drejtorise te Policise.Ato futen ne arken e shtetit dhe shperndarja behet me ligj.Vetem po qe se policia vendos veton.

  • Mucho: 15/10/2021 09:08

   Policia e shtetit si kompany private. Do na marin prona heres tjeter kur te kerkoj e rritje rroge. Parate I kane mese te merituara por Jo keshtu dhe kaq hapur. Kjo qe flasim eshte policia e shtetit dhe jo e drejtorit. Flm

 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën