Paris SG dhe Real Madrid shkëmbejnë portierët, Roma huazon Kalinic dhe Mkhitaryan

Paris SG dhe Real Madrid shkëmbejnë portierët, Roma huazon Kalinic dhe Mkhitaryan

Për Paris SG Icardi nuk është lojtari i vetëm që vjen në ditën e fundit të merkatos. Francezët kanë transferuar nga Reali portierin Keylor Navas, ndërkohë që në kah të kundërt ka kaluar portieri i francezëve Aereola. Për të mbyllur marrëveshjen Paris SG ka paguar edhe 15 mln euro shtesë, ndërsa Navas në Francë do të fitojë 6 mln euro në sezon.

Lëvizje jo pak të rëndësishme ka patur edhe te Roma. Klubi verdhekuq të dielën në darkë ka mbyllur gjithçka për huazimin e Kalinic nga Atletico Madrid, për të cilin në rast se dëshiron ta blejë verën e ardhshme duhet të pagujë 10 mln euro.

Ndërkohë sot Roma ka huazuar nga Arsenal edhe Henrik Mkhitaryan. Armeni zhvilloi të dielën ndeshjen e fundit me ‘topçinjtë’, ndërsa sot është bërë pjesë e verdhekuqve, të cilët verën e ardhshme do të kenë mundësinë ta blejnë përfundimisht.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore