Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, ikën Mediu, do jetë Dashamir Shehu

Nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj në nisje të seancës plenare tha se grupi Aleanca për Ndryshim, ku bëjnë pjesë deputetët e partive të vogla, aleate të PD-së, ka kërkuar që të ndryshoje kryesinë. Në krye të grupit do të jetë Dashamir Shehu, në vend të Fatmir Mediut.

‘Kasëm Mahmutaj ka njoftuar largimin nga grupi parlamentar për Drejtësi dhe Integrim. Grupi Aleanca për Ndryshim ka ndryshuar kryesinë e tij. Dashamir Shehu, do të jetë kryetar i kreut të grupit.’- tha Felaj.


Lajmi kryesor:

Për herë të dytë, Kuvendi shtyn pr.ligjin për pagat e Kushtetueses! Bardhi e Tabaku: Duhet reformë tërësore! Gogu: Mos hidhni baltë! Ja çfarë u miratua


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Studimi i Football Benchmark: Manchester City klubi më i vlefshëm në shtatë vitet e fundit, lë pas Real Madridin! Juventusi nderon Italinë

Studimi i Football Benchmark: Manchester City klubi më i vlefshëm në shtatë vitet e fundit, lë pas Real Madridin! Juventusi nderon Italinë