Pas 10 orësh radhë në Kapshticë, normalizohet fluksi i makinave

1597519506_kapshtica.jpg

Pas dy ditësh me radhë të gjata makinash, është normalizuar situata në pikën kufitare të Kapshticës. Qytetarët kanë pritur në radhë për rreth 8-10 orësh në kufirin shqiptar, duke krijuar një varg kilometrik makinash.

Pala shqiptare në pikën kufitare të Kapshticës ka punuar me 6 sportele, ndërsa pala greke ka punuar me 4 sportele. Gjatë ditës ka pasur fluks të madh emigrantësh, por në mbrëmje situata është normalizuar.


Lajmi kryesor:

Radhë të gjata edhe në Kapshticë, video nga vargu i gjatë i mjeteve, qytetari: U dogja në makinë me gjithë gocën


  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta