Pas dorëzimit të mandateve, Basha niset për Vjenë dhe shoqërohet nga Shkëlzen Berisha (VIDEO)

Këtë mëngjes, një ditë pas protestës së opozitës që u finalizua me dorëzimin në kuvend të dorëheqjeve nga mandati i deputetit, lideri demokrat Lulzim Basha është nisur për në Vjenë ku do të takojë Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm.

Kryedemokrati Basha është para në aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" në Rinas, i shoqëruar nga Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha.


Lulzim Basha dhe Shkëlzen Berisha në aeroport

Në kryeqytetin austriak, ndodhet më herët kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu.

Mbetet e paqartë mbetet arsyeja e shoqërimit të Bashës edhe nga djali i ish-kryeministrit Sali Berisha.  

OSBE ka mbajtur një qëndrim shumë të ashpër për vendimin e opozitë spër të djegur mandatet.

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Hansi: 22/02/2019 12:43

  Sikur te publikonte ndonjehere kompania prestigjoze "Austrian Airlines" numrin e fluturimeve te ketyre, shqiptaret do te patakseshin, kurse vete kompania do ju jepte titullin "pilote honoris causa" hahaha

  Përgjigju
 • Dortmund: 22/02/2019 12:41

  He mor këlysh ku shkon me kete zagarin apo keni bisnesin bashke ju , O Analfabet nuk je ti per kryetar shko laj ndonje pjate nga Hollanda

  Përgjigju
 • Tirona: 22/02/2019 12:27

  Ju tallni b...po megjithmen Vjena esht kryeqyteti botror i spiunave dhe agjentve

  Përgjigju
 • Gigi to: 22/02/2019 11:33

  Pyeteni nje here e ka numrin e gruevskit

  Përgjigju
 • Shqiptar: 22/02/2019 10:59

  Saliu i ka vendosur si roje Shkelqenin ,Lulit. Nuk ka besim se cfare do te mund te thote Nderkombetareve ne Vjene.

  Përgjigju
 • xreport: 22/02/2019 09:28

  o legena ku po shkoni te RRAHMONI. sa her kam thone se ne austri i kan ik bandad e plakut tradhetar serbo russ. CR XREPORT

  Përgjigju
 • Lissius: 22/02/2019 09:24

  Gjoja per ken vjene Po atje shkon e takohet Me agjentet e putinit

  Përgjigju