Pas festimeve të Pashkëve ortodokse, qytetarët kthehen në Greqi! Fluks në pikën kufitare të Kapshticës

Pas festimeve të Pashkëve ortodokse, qytetarët kthehen në Greqi! Fluks në pikën kufitare të Kapshticës

Foto ilustruese

Pas festimeve të Pashkëve ortodokse, në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës gjatë 24 orëve të fundit ka dalë një numër i madh i shtetasve shqiptarë. Sipas të dhënave të fundit nga policia kufitare rezulton se kanë dalë 6398 shtetas ndërsa 4244 kanë hyrë drejt vendit tonë.

Gjatë ditës së djeshme u krijua radhë automjetesh në këtë pikë pasi pala greke ka punuar me sportele të reduktuara. Pritet që edhe sot të ketë fluks mjetesh në drejtim të Greqisë.

Në vendin tonë për festën e Pashkës nga pika e kalimit kufitar të Kapshticës hynë gjithsej 19000 qytetarë. Për datën 17 prill në Kapshticë kanë hyrë 4244 shtetas dhe kanë dalë 6398. Në Qafë Thanë, kanë hyrë 2617 dhe kanë dalë 2266 shtetas.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të kryetarit të saj Kevin McCarthy! Ndodh për herë të parë në histori