Pas Kombëtares së madhe shkëlqen edhe U-21, Sllovenia dorëzohet pa kushte në “Elbasan Arena”

Muaji tetor duket shumë pozitiv për futbollin shqiptar. Pas kombëtares së madhe sot ekipi shpresa ose siç njihet ndryshe ka marrë një fitore 2-0 tejet të rëndësishme për eliminatoret e Europianit kundër Sllovenisë.

Në Elbasan Arena dy golat e fitores u realizuan në pjesën e dytë nga Kartica dhe Dobra, ndërsa miqtë humbën një penallti në minutat e fundit, që gjithsesi do vlente sa për statistikë.

Me këtë fitore kuqezinjtë ngjitën në vendin e dytë me 9 pikë pas katër ndeshjesh, duke rritur shpresat për një kualifikim të mundshëm.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal