Pas Mediut dhe Dukës, mbërrin në selinë blu edhe Vangjel Dule për të firmosur marrëveshjen e koalicionit

Vangjel Dule në selinë e PD-së

Pas Fatmir Mediut dhe Agron Dukës, në selinë blu ka mbërritur edhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel Duke.

Dule ka arritur një marrëveshje me PD-në për të dalë së bashku në zgjedhjet e 25 prillit, dhe pritet që të firmosë për koalicionin e përbashkët opozitar.


Lajmi kryesor:

Finalizohet koalicioni ‘PD-Aleanca për ndryshim’, Topi firmos në minutat e fundit, dorëzohet në KQZ! Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë! Zbardhet marrëveshja mes PD dhe 12 aleatëve


M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë