Pas pushimit, Balla kërkon përjashtimin e Berishës nga Kuvendi: PD të distancohet nga këto lloj thirrjesh

Pas pushimit 10 minutësh, kreu i grupit të PS-së Taulant Balla ka kërkuar përjashtimin për 10 ditë të  ish-kryeministrit Sali Berisha nga salla e Kunedit pas thirrjeve: O djema rrëmbeni armët, ja vdekje, ja liri!

“Byroja ta përjashtojë nga Kuvendi. Ta thërrasin që të japë shpjegimet dhe arsyet për thirrjet që bëri. Dje kryetari i PD-së kthehet në transportues vezësh, sot ish-kryetari bën thirrje për dhunë. Duhet distancim nga kjo dhunë e pashembullt. Apeli im është që PD të distancohet nga këto lloj thirrjesh”, tha Balla.

Kërkesa e PS për përjashtimin e Ballës

 


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, shefi i zjarrfikëses: Nxjerrja e njerëzve ishte e ndërlikuar

Aksidenti tragjik në Itali me 21 viktima, shefi i zjarrfikëses: Nxjerrja e njerëzve ishte e ndërlikuar