Pas Turqisë, tërmeti i fortë në Rumani! Ja pamjet e frikshme gjatë lëkundjeve

Pas Turqisë, tërmeti i fortë në Rumani! Ja pamjet e frikshme gjatë lëkundjeve

Tërmeti në Rumani

RUMANI- Një tërmet me magnitudë 5.7 të shkallës Rihter ka goditur pjesën jugore të Rumanisë pasditen e së martës. Tërmeti ka goditur në thellësi prej 40 kilometrash, lëkundje këto të cilat janë ndjerë edhe në disa zona të Kosovës.

Tërmeti i së martës shkaktoi panik te banorët e zonës Târgu Jiu, teksa ata shihen duke u larguar nga banesat menjëherë.

Ndërtesa e bashkisë në Târgu Jiu u dëmtua lehtë, pasi u shkëputën tullat dhe ranë në një zonë ku kishte disa vetura. Sipas të dhënave të autoriteteve rumune, tërmeti ka ndodhur 10 km në jug të atij që ka ndodhur të hënën në të njëjtën zonë.  Inspektorati i Përgjithshëm i Situatave Emergjente tha menjëherë pas ngjarjes se në 112 nuk është marrë asnjë thirrje emergjente dhe nuk raportohet për dëme materiale apo viktima.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Haarp: 15/02/2023 10:14

    Me duket se Rusët po para lajmerojne me teknogjine haarp te provokimit artificial te termetit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë