Pasi e ktheu në Kuvend, Meta: Buxheti 2021 nuk ka një plan të qartë për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e COVID-19

Presidenti Ilir Meta

Pak ditë pas kthimit të buxhetit 2021 në Kuvend për shqyrtim, Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një reagimi në rrjete sociale ka dhënë disa argumente të tjera të këtij kthimi.

Ai shkruan se ky buxhet nuk ka një plan të qartë për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e COVID-19. Këtu shton se biznesi i vogël është rënduar nga taksa dhe tarifa sipas tij të larta.

“Buxheti 2021 nuk ka një plan të qartë për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e COVID-19. Biznesi i vogël, është rënduar nga taksa dhe tarifa të larta dhe nuk është lehtësuar për të përballuar:

Koston e energjisë elektrike; Të ujit dhe shërbimeve të tjera; Koston e pagesës së qirasë së ambienteve”, deklaron Presidenti Meta.

Në argumentat e kthimit, Meta përmes Drejtorit të Kabinetit të tij, Edmond Panariti, thoshte se në këtë ligj nuk parashikohet një mbështetje e mjaftueshme për të përballuar pandeminë e koronavirusit dhe pasojat e saj dhe se në të nuk përfshihen programe që mbështesin biznesin dhe papunësinë.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

 • Dhjetor: 13/12/2020 10:10

  Kot e ke nuk je ma presindent je kukull do te nxjerrim nga vila e vjedhur zvarr

  Përgjigju
 • Keli: 12/12/2020 20:55

  Hajdut me xhizme familje vampire Zoti te mallkofte

  Përgjigju
 • Endri: 12/12/2020 19:32

  Edhe pak kohe e s’do ta shohim me surratin ne ate institucion te nderuar. Dashte Zoti i Madh te ta shohim pas hekurave o qelbesire

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti për targat me Serbinë, Kurti: Nuk duam destabilizim, marrëveshja kishte skaduar