Patën 'blackout' për 7 orë, rrjetet sociale i rikthehen pjesërisht normalitetit

 

Një rënie e rrjeteve sociale Facebook, Instagram dhe What's up  ka ndodhur pasditen e së hënës rreth orës 17:30. Përdoruesit raportuan probleme me hyrjet e llogarive, por edhe në  lidhjet me serverin dhe ngarkimin e përmbajtjes. Tre aplikacionet, janë të gjitha në pronësi të Facebook me CEO Mark Zuckerberg, të cilat funksionojnë në infrastrukturë të përbashkët. Applikacionet janë rikthyer pjesërisht në normalitet pas 7 orësh, me një humbje ekonomike me rreth 7 miliardë dollarësh. Ky rast pavarësisht se i përsëritur, ka shënuar herën e parë në histori për bllokim të rrjetit në më shumë se 7 orë.


Lajmi kryesor:

'Blackout' prej disa orësh, bien Facebook, Instagram dhe WhatsApp! Rikthehen pas disa orësh, Zuckerberg humb 7 miliardë dollarë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?



×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores